Prawo i Sprawiedliwość

Anna Maria Siarkowska: Szkolenia WOT za długie

tv.rp.pl
- Te działania Wojsk Obrony Terytorialnej wyglądają dziś znacznie lepiej niż ta pierwotna koncepcja, ale są obszary, które należy poprawić. Chodzi o kwestie szkoleniowe, bo do tej pory WOT nie ma swojego ośrodka. Dzisiaj ten proces jest bardzo rozciągnięty, na trzy lata, żeby osiągnąć poziom "Combat Ready" - mówiła w programie #RZECZoPOLITYCE Anna Maria Siarkowska, posłanka z klubu parlamentarnego PiS.

- Pan prezydent wprowadza nowe standardy do debaty politycznej, publicznej, wszyscy są zapraszani do rozmowy, ale nie wszyscy z tego korzystają. Przykład PO jest godny napiętnowania - mówiła posłanka Siarkowska. - Do tych zmian, które proponuje prezydent, podchodzimy z nadzieją, a nie z obawami. Te pomysły spełniają republikańskie oczekiwania.

Posłanka z obozu Zjednoczonej Prawicy mówiła, że na razie jest za wcześnie na opinie na temat projektów prezydenta Andrzeja Dudy, gdyż nie znamy kształtu całych ustaw. - Z zapisami będziemy mogli się zapoznać dopiero dzisiaj, gdy projekty trafią do Sejmu. Z posłami koalicji rządzącej będziemy rozmawiać o kandydaturach do KRS - mówiła Siarkowska. - Do tej pory byliśmy wyłączeni z całego procesu, więc będziemy przyglądać się temu trochę z boku.

Posłanka krytykowała tempo, do którego przyzwyczaił PiS podczas przyjmowania ustaw, ale i w tej kwestii działania prezydenta można nazwać "dobrą zmianą". - Szybkie tempo przyjmowania ustaw nie jest dobre w tej sytuacji. Ogranicza to możliwość zapoznania się przez wszystkie strony z tymi projektami - powiedziała posłanka.

Za miesiąc ma odbyć się pierwszy zjazd powstającej Partii Republikańskiej, która wejdzie w skład obozu Zjednoczonej Prawicy. - 21 października odbędzie się pierwszy kongres programowy partii. Będzie to w teatrze Palladium - mówiła Siarkowska. Dodała, że Fundacja Republikańska, która jest matecznikiem powstającej partii, powstała w 2009 r. i krótko po powstaniu zaczęła współpracować z PiS.

Na koniec padły pytania o Wojska Obrony Terytorialnej. Trwają ćwiczenia "Dragon" z udziałem WOT. Czy WOT rozwija się tak jak powinny? - Te działania WOT wyglądają dziś znacznie lepiej niż ta pierwotna koncepcja, ale są obszary, które należy poprawić. Chodzi o kwestie szkoleniowe, bo do tej pory WOT nie ma swojego ośrodka, który ma powstać w Siedlcach. Dzisiaj ten proces jest bardzo rozciągnięty, na 3 lata, żeby osiągnąć poziom "Combat Ready" - mówiła Siarkowska. Dodała, że gdy powstanie ośrodek szkoleniowy to będzie można to szkolenie zamknąć w okresie 10 tygodni.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL