Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Anna Maria Siarkowska: Szkolenia WOT za długie

tv.rp.pl
- Te działania Wojsk Obrony Terytorialnej wyglšdajš dziœ znacznie lepiej niż ta pierwotna koncepcja, ale sš obszary, które należy poprawić. Chodzi o kwestie szkoleniowe, bo do tej pory WOT nie ma swojego oœrodka. Dzisiaj ten proces jest bardzo rozcišgnięty, na trzy lata, żeby osišgnšć poziom "Combat Ready" - mówiła w programie #RZECZoPOLITYCE Anna Maria Siarkowska, posłanka z klubu parlamentarnego PiS.

- Pan prezydent wprowadza nowe standardy do debaty politycznej, publicznej, wszyscy sš zapraszani do rozmowy, ale nie wszyscy z tego korzystajš. Przykład PO jest godny napiętnowania - mówiła posłanka Siarkowska. - Do tych zmian, które proponuje prezydent, podchodzimy z nadziejš, a nie z obawami. Te pomysły spełniajš republikańskie oczekiwania.

Posłanka z obozu Zjednoczonej Prawicy mówiła, że na razie jest za wczeœnie na opinie na temat projektów prezydenta Andrzeja Dudy, gdyż nie znamy kształtu całych ustaw. - Z zapisami będziemy mogli się zapoznać dopiero dzisiaj, gdy projekty trafiš do Sejmu. Z posłami koalicji rzšdzšcej będziemy rozmawiać o kandydaturach do KRS - mówiła Siarkowska. - Do tej pory byliœmy wyłšczeni z całego procesu, więc będziemy przyglšdać się temu trochę z boku.

Posłanka krytykowała tempo, do którego przyzwyczaił PiS podczas przyjmowania ustaw, ale i w tej kwestii działania prezydenta można nazwać "dobrš zmianš". - Szybkie tempo przyjmowania ustaw nie jest dobre w tej sytuacji. Ogranicza to możliwoœć zapoznania się przez wszystkie strony z tymi projektami - powiedziała posłanka.

Za miesišc ma odbyć się pierwszy zjazd powstajšcej Partii Republikańskiej, która wejdzie w skład obozu Zjednoczonej Prawicy. - 21 paŸdziernika odbędzie się pierwszy kongres programowy partii. Będzie to w teatrze Palladium - mówiła Siarkowska. Dodała, że Fundacja Republikańska, która jest matecznikiem powstajšcej partii, powstała w 2009 r. i krótko po powstaniu zaczęła współpracować z PiS.

Na koniec padły pytania o Wojska Obrony Terytorialnej. Trwajš ćwiczenia "Dragon" z udziałem WOT. Czy WOT rozwija się tak jak powinny? - Te działania WOT wyglšdajš dziœ znacznie lepiej niż ta pierwotna koncepcja, ale sš obszary, które należy poprawić. Chodzi o kwestie szkoleniowe, bo do tej pory WOT nie ma swojego oœrodka, który ma powstać w Siedlcach. Dzisiaj ten proces jest bardzo rozcišgnięty, na 3 lata, żeby osišgnšć poziom "Combat Ready" - mówiła Siarkowska. Dodała, że gdy powstanie oœrodek szkoleniowy to będzie można to szkolenie zamknšć w okresie 10 tygodni.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL