Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Gliński: Jak powiedział prezes, jesteśmy razem

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jest i wola, jest i ochota. To jest proces. Przy takich rozwišzaniach prawnych podstawowa kwestia to dopracować szczegóły rozwišzań. Jak powiedział wczoraj pan prezes, mimo różnicy zdań jesteœmy razem i będziemy razem - powiedział w RMF FM minister kultury i sztuki wicepremier Piotr Gliński.

Gliński w audycji Roberta Mazurka pytany był m.in. o relacje prezesa Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudy. Jak powiedział, jest "i wola, i ochota", by porozumieć się dla dobra Polski, ale jest to proces i najważniejsze w nim jest dopracowanie szczegółów.

Już nie tak optymistycznie Gliński wypowiedział się na temat tarć, które odbywajš się na płaszczyŸnie pałac Prezydencki - MON. Przyznał, że nie wszystko idzie tak, jak spodziewał się rzšd, ale obydwaj politycy majš mandat do sprawowania swoich urzędów, więc muszš ze sobš współpracować. - Jak powiedział wczoraj pan prezes, mimo różnicy zdań jesteœmy razem i będziemy razem - zapewnił jednak.

Współpracę między prezydentem a rzšdem w sprawie reformy sšdownictwa i warunków, jakie PiS stawia głowie państwa Gliński skwitował stwierdzeniem, że obie strony dogadujš się i dogadajš dla dobra Polski. Zlekceważył tarcia między rzecznikiem prezydenta Krzysztofem Łapińskim a wiceministrem sprawiedliwoœci Patrykiem Jakim, którzy nawzajem wbijajš sobie szpilki. Minister uważa, że "nie sš to osoby najważniejsze w tym dialogu".

Minister kultury przyznał, że ma problem z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, zarzucajšc mu jednostronnoœć artystycznš.

- Ja bym chciał, żeby to była rada przede wszystkim zrównoważona w sensie także swoich wrażliwoœci ideologicznych, politycznych - mówił, unikajšc odpowiedzi o przyszłoœć szefowej PISM Magdaleny Sroki. - Nie chcę w tej chwili o tym mówić, bo mamy niedługo festiwal w Gdyni. Spokojnie ten festiwal przeżyjmy, póŸniej zaproszę paniš Sroka i będziemy rozmawiali - mówił.

Glińskiego, jako niegdyœ zaangażowanego ekologa, Mazurek spytał, jak się żyje w jednym rzšdzie z ministrem Szyszko.

- Jest różnica zdań. Akurat Puszczę Białowieskš bym odpuœcił - stwierdził Gliński.

Więcej - RMF FM

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL