Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

"Super Express": Jarosław Kaczyński wściekły na Beatę Szydło

Fotorzepa, Piotr Guzik
W czwartek popołudniu Beata Szydło spotkała się z Jarosławem Kaczyńskim w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej - informuje "Super Express". Prezes PiS miał w czasie spotkania skrytykować Szydło za to, że nie broni kampanii billboardowej ws. reformy sšdownictwa przygotowanej przez Polskš Fundację Narodowš.

Kampania billboardowa - na którš PFN ma wydać ok. 19 milionów złotych (œrodki te przekazywane sš fundacji przez spółki Skarbu Państwa) - ma przekonywać, że postulowana przez PiS reforma sšdownictwa jest niezbędna. Wštpliwoœci budzi jednak wykorzystanie do jej przeprowadzenia Fundacji, której celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski za granicš.

Politycy PiS niejednoznacznie wypowiadajš się też na temat tego kto jest odpowiedzialny za samš koncepcję kampanii. Wicepremier Piotr Gliński i wiceminister sprawiedliwoœci Michał Wójcik mówili, że nie jest to kampania rzšdu ani PiS, podczas gdy szef klubu PiS Ryszard Terlecki przyznawał, że kampania jest efektem tego, że rzšd musiał podjšć tego rodzaju działania w zwišzku z reformš sšdownictwa.

Według "Super Expressu" Kaczyński miał być "wœciekły na Szydło" o to, że ta nie doœć zdecydowanie opowiedziała się za kampaniš i tylko raz poparła tę akcję.

Kaczyński miał zażšdać od Szydło, by rzšd jak najszybciej wsparł działania PFN.

Efektem tego miało być spotkanie Szydło i Zbigniewa Ziobry z osobami pokrzywdzonymi przez sšdy, do którego doszło 15 wrzeœnia, dzień po spotkaniu Szydło-Kaczyński.

Doniesieniom "Super Expressu" zaprzeczył w RMF FM wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - Nic nie wiem o tym, żeby pani premier z czegoœ się tłumaczyła. Tabloidy majš to do siebie, że na podstawie jednego zdjęcia potrafiš zbudować całš historię - stwierdził pytany o doniesienia gazety.

Spot będšcy elementem kampanii przygotowanej przez PFN:

ródło: se.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL