Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Stanisław Karczewski: Jestem przeciwny karze śmierci

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
- Co do pierwszej częœci zdania się zgadzam, bo inaczej tych ludzi nie można okreœlić - mówił w Polsat News marszałek Senatu Stanisław Karczewski odnoszšc się do wpisu wiceministra sprawiedliwoœci Patryka Jakiego na Twitterze. Jaki napisał, że dla "bydlaków", którzy napadli polskie małżeństwo we włoskim Rimini, przywróciłby karę œmierci.

"Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara œmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywrócił bym również tortury" - napisał Jaki. W Rimini młode polskie małżeństwo zostało napadnięte przez czterech mężczyzn (prawdopodobnie nielegalnych imigrantów). Kobieta została przez nich zgwałcona a mężczyzna pobity. Para została też okradziona.

Karczewski przyznał, że zgadza się z okreœleniem jakiego wiceminister użył w kontekœcie sprawców zbrodni. - Najwyższy inny wymiar kary dla takich ludzi, którzy dokonujš tego typu przestępstw - mówił.

Jednoczeœnie zaznaczył, że jest przeciwnikiem kary œmierci.

Dodał, że sprzeciwiał się pomysłowi przywrócenia kary œmierci nawet wtedy, gdy mówiło o tym jego ugrupowanie.

- Nigdy nie chciałbym, by ktokolwiek przyłożył się do czyjejkolwiek œmierci. Ja bym tego nigdy nie zrobił - tłumaczył dodajšc, że mówi to jako "lekarz, który był przy setkach œmierci".

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL