Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

PiS ostrzega przed uchodźcami na Woodstocku

123RF
Na profilu Prawa i Sprawiedliwoœci na Twitterze pojawiła się informacja o możliwoœci pojawienia się uchodŸców na tegorocznym festiwalu Woodstock. Administratorzy konta apelujš, by osoby, która się na to nie zgadzajš, podawały tę informację dalej.

Mariusz Błaszczak mówił wczoraj o zapewnieniu bezpieczeństwa na festiwalu Woodstock. Szef MSWiA zapowiedział, że opinia policji dotyczšca Przystanku Woodstock również będzie negatywna. - Wszyscy mamy œwiadomoœć, co się dzieje za naszš zachodniš granicš (...). W grudniu ubiegłego roku doszło do zamachu terrorystycznego w Berlinie, w którym zginšł Polak - powiedział.

Szef MSWiA przypomniał, jak sytuacja wyglšdała w zeszłym roku. - Całe to wydarzenie miało charakter imprezy masowej o podwyższonym ryzyku. Protestował organizator, zresztš w mediach prywatnych zwišzanych z totalnš opozycjš. Sam ten organizator też jest kimœ, kto bardzo wyraŸnie zwišzany jest z totalnš opozycjš - powiedział Błaszczak.

Komentarza udzielił w tej sprawie Jurek Owsiak. - Mamy już nawet opinię policji, która nadała imprezie, tak jak w zeszłym roku, stan podwyższonego ryzyka. Od pięciu lat otrzymujemy od władz pozytywne sygnały. Zewszšd słyszymy głosy, że organizujemy najlepiej strzeżonš tego typu imprezę w Polsce. Jesteœmy nawet podawani jako przykład dla innych organizatorów - powiedział szef WOŒP.

Dziœ rano na profilu społecznoœciowym Prawa i Sprawiedliwoœci pojawił się wpis mówišcy o zaproszeniu na Woodstock dla imigrantów. Przytoczony jest fragment listu Jurka Owsiaka z poczštku tego roku. "We Frankfurcie nad Odrš - mieœcie tuż obok Kostrzyna - przebywa kilka tysięcy emigrantów (...) jesteœmy otwarci na to, że do nas przyjadš. Jesteœmy na to przygotowani. Będziemy o tym mówili. Jestem na 100% przygotowany, że w super zabawie także z ich udziałem pomogš nam woodstockowicze!" - napisał szef WOŒP.

Wpis podpisany jest: "Naprawdę chcecie, by w Polsce odbyła się impreza z udziałem muzułmańskich imigrantów? Podajcie dalej, jeœli się na to nie zgadzacie."

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL