Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Co zeznał Tusk w prokuraturze? Wersja Pawłowicz

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krystyna Pawłowicz opublikowała na Facebooku swojš wersję zeznań Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze.

Przewodniczšcy Rady Europejskiej Donald Tusk stawił się dziœ w warszawskiej prokuraturze, gdzie zeznawał jako œwiadek w œledztwie dotyczšcym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjskš Federalnš Służbš Bezpieczeństwa.

Œledztwo, które prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dotyczy "przekroczenia uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbš obcego państwa bez wymaganej zgody prezesa Rady Ministrów". Za przestępstwo przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowišzków przez funkcjonariusza publicznego grozi do trzech lat więzienia.

Jeszcze przed przyjazdem Tuska do Warszawy, swojš wersję zeznań byłego premiera przedstawiła na Facebooku Krystyna Pawłowicz. 

"Opowieœć tchórza u prokuratora: …Najważniejsze dla mnie były dobre stosunki z Rosjš. Mój rzšd robił wszystko, na co pozwalały ówczesne możliwoœci. Spotkaliœmy się ze strony rosyjskiej z pełnym historycznym zrozumieniem. Lot prezydenta L. Kaczyńskiego nie był państwowy. Polskie służby działały bez zarzutu, nawet awansowaliœmy na generała pana Janickiego z BOR-u. Rosyjskie służby były na miejscu i mogły lepiej wyjaœniać ten nieszczęœliwy wypadek, zwłaszcza, że lepiej też znały lokalny język… Dzięki temu oszczędziliœmy nieco pieniędzy, co było wtedy niebagatelne dla naszego budżetu" - napisała posłanka PiS.

"Obie nasze Służby współpracowały zresztš wzorowo. PIS i te ich "rodziny” utrudniali swym awanturnictwem i antyrosyjskš fobiš ustalanie przyczyn tego wypadku. A poza tym już nic nie pamiętam, nie widziałem bo byłem wtedy na nartach, a B. Komorowski w swej Budzie.  A hrabia Sikorski - w Chobielinie. Tak,czuję się za wszystko odpowiedzialny,i co mi zrobicie?" - czytamy dalej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL