Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Ryszard Terlecki: Komisja Wenecka zwiedza Warszawę

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Komisja Wenecka podróżuje po Europie i odwiedziła też Warszawę. To bardzo miłe, taka wizyta krajoznawcza - tak przewodniczšcy klubu PiS Ryszard Terlecki podsumował wizytę członków KW w Polsce.

Członkowie Komisji Weneckiej przebywajš w Warszawie z dwudniowš wizytš, zwišzanš z pracš nad opiniš w sprawie nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opinia ta ma zostać przyjętaa podczas paŸdziernikowego posiedzenia KW.

Ryszard Terlecki, pytany o opinię na temat wizyty KW stwierdził, że Komisja po prostu podróżuje po Europie i zwiedza również Warszawę.

- To bardzo sympatyczne, nie mamy nic przeciwko temu, żeby członkowie Komisji zwiedzili Warszawę - zapewnił Terlecki.

Polityk PiS przyznał, że nie przywišzuje do tej wizyty "szczególnej wagi". Stwierdził, że podczas swojego spotkania z Komisjš Weneckš miał mieszane uczucia , bo niektórzy z jej członków nie byli do rozmowy przygotowani. Odniósł nawet wrażenie, że "nie bardzo wiedzieli, w jakim sš kraju". 

Terlecki uznał, że wszystko, czego Komisja Wenecka chciała się dowiedzieć o sytuacji w Polsce zostało jej przedstawione, a teraz przebywa w naszym kraju z "wizytš krajoznawczš".

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL