Ryszard Legutko: Europa jak tłusty i wykastrowany kocur

aktualizacja: 24.03.2016, 06:03
Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim
Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

- Mamy do czynienia z mentalną zapaścią całej wielkiej klasy politycznej, a konsekwencje tego dla Europy są straszne - mówił o kryzysie migracyjnym europoseł PiS Ryszard Legutko w rozmowie z TVP Info.

REDAKCJA POLECA

Legutko podkreślił, że w kwestii uchodźców fundamentalny błąd popełniła kanclerz Angela Merkel, która zaczęła stosować politykę szeroko otwartych drzwi dla imigrantów, co zapoczątkowało masowy napływ uchodźców do Europy.

– Jest coś takiego w historii, że politycy popadają w szaleństwo czy popełniają jakieś fundamentalne błędy. To jest fundamentalny błąd. Być może jest to początek głębszego kryzysu europejskiego - ocenił europoseł PiS.

Legutko stwierdził również, że błąd w kwestii polityki migracyjnej doprowadzi do upadku samej kanclerz Niemiec.

Legutko ubolewał też nad tym, że również inni europejscy przywódcy podzielali jej sposób myślenia. Dodał, że być może "Europa jest już tak słaba i przypomina tłustego i leniwego wykastrowanego kocura, który jedyne co może robić, to angażować się w takie podrygi ideologiczne".

Europoseł PiS przyznał, że obecnie nie widać rozwiązania kryzysu wywołanego napływem uchodźców do Europy. Dodał, że nie należy się spodziewać, aby przybysze z Bliskiego Wschodu zasymilowali się z europejskimi społeczeństwami.

Komentarz dnia
Żródło: TVP Info

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE