Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Ryszard Legutko: Europa jak tłusty i wykastrowany kocur

Ryszard Legutko w Parlamencie Europejskim
Fotorzepa, Robert Gardziński
- Mamy do czynienia z mentalnš zapaœciš całej wielkiej klasy politycznej, a konsekwencje tego dla Europy sš straszne - mówił o kryzysie migracyjnym europoseł PiS Ryszard Legutko w rozmowie z TVP Info.

Legutko podkreœlił, że w kwestii uchodŸców fundamentalny błšd popełniła kanclerz Angela Merkel, która zaczęła stosować politykę szeroko otwartych drzwi dla imigrantów, co zapoczštkowało masowy napływ uchodŸców do Europy.

– Jest coœ takiego w historii, że politycy popadajš w szaleństwo czy popełniajš jakieœ fundamentalne błędy. To jest fundamentalny błšd. Być może jest to poczštek głębszego kryzysu europejskiego - ocenił europoseł PiS.

Legutko stwierdził również, że błšd w kwestii polityki migracyjnej doprowadzi do upadku samej kanclerz Niemiec.

Legutko ubolewał też nad tym, że również inni europejscy przywódcy podzielali jej sposób myœlenia. Dodał, że być może "Europa jest już tak słaba i przypomina tłustego i leniwego wykastrowanego kocura, który jedyne co może robić, to angażować się w takie podrygi ideologiczne".

Europoseł PiS przyznał, że obecnie nie widać rozwišzania kryzysu wywołanego napływem uchodŸców do Europy. Dodał, że nie należy się spodziewać, aby przybysze z Bliskiego Wschodu zasymilowali się z europejskimi społeczeństwami.

ródło: TVP Info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL