Pięta: Prawa człowieka nie istnieją

aktualizacja: 16.02.2016, 17:20
Stanisław Pięta
Stanisław Pięta
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Poseł PiS Stanisław Pięta powiedział, że jego zdaniem prawa człowieka nie istnieją. Według niego człowiek powinien być defioniowany przez obowiązki.

REDAKCJA POLECA
16.02.2016
Paweł Kukiz o Kamili Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej: Uwielbiam ją
kancelarierp.pl
Stwórz swoją umowę - szybko i profesjonalnie!

- Są ludzie, do których ja siebie zaliczam, którzy uważają, że prawa człowieka nie istnieją. Istnieją obowiązki człowieka i lepiej definiować człowieka
poprzez jego obowiązki. Wtedy te rzekome prawa nigdy nie będą naruszane - mówił w rozmowie z Superstacją Pięta.

Polityk PiS mówiąc w ten sposób nawiązywał do rzeczniczki Nowoczesnej, Kamili Gasiuk-Pihowicz. - Z tego co pamiętam pracowała w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i to skrzywia perspektywę, bo prawa obywatelskie to tylko drobny wycinek wszystkich zagadnień społecznych, politycznych - tłumaczył.

Pięta dodał również, że człowiek ma przede wszystkim obowiązki, a "prawa to jest jakieś urojenie człowieka".

Komentarz dnia
Żródło: Superstacja

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE