Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawnicy

2018: tłusty rok dla prawników

Fotolia.com
Nowe obowišzki dla firm spowodujš wzrost popytu na usługi specjalistów. Mogš oni liczyć na duże zyski.

Po dwóch latach ofensywy legislacyjnej rzšdu przybędzie klientów biurom rachunkowym. Około 1,5 miliona najmniejszych firm będzie musiało od lutego co miesišc przesyłać fiskusowi ewidencję VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Wielu przedsiębiorców nie poradzi sobie bez pomocy księgowego.

Zmiany w podatkach to tylko niewielki fragment regulacji, do których w najbliższym czasie będš musieli się dostosować polscy przedsiębiorcy.

– Stałe doregulowywanie poszczególnych sektorów gospodarki przełoży się na wzrost popytu na doradztwo, w tym audyty prawne umożliwiajšce firmom dostosowanie się m.in. do unijnej dyrektywy, która zrewolucjonizuje sposób dystrybucji produktów finansowych – zauważa Arkadiusz Krasnodębski, partner zarzšdzajšcy Dentons.

Zdaniem mec. Józefa Palinki, szefa praktyki postępowań spornych w kancelarii DZP, przyszły rok to okres żniw dla kancelarii prawniczych w zakresie RODO. Nowe przepisy majš wejœć w życie 25 maja. Przewidujš wiele nowych obowišzków dla wszystkich przedsiębiorców i jednoczeœnie ogromne kary, do 20 mln euro, za ich niewykonanie.

– To wszystko sprawia, że mamy ręce pełne roboty i spodziewamy się jej jeszcze więcej w nowym roku – podsumowuje Zbigniew Korba, partner w Deloitte Legal.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL