Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Poszukiwanie pracy

Praca idealna. Dla wielbicieli samotności

Adobe
Szkocka wyspa Handa poszukuje pracownika. W sezonie letnim 2018 chce zatrudnić czterech wolontariuszy na całe wakacje oraz 45 osób na krótkie kontrakty, a także jednš osobę na stałym etacie - strażnika wyspy.

Handa - jedna z wysp na północno-wschodnim wybrzeżu Szkocji - jest domem dla około 200 tys. maskonurów. Wyspa jest niezamieszkała od połowy XIX wieku. Wczeœniej służyła norweskim osadnikom za miejsce pochówku, a teraz jest rezerwatem ptaków, w tym chronionych maskonurów.

Handa jest jednak dostępna dla turystów i jest w stanie przyjšć 100 osób dziennie. W sumie latem wyspę odwiedza ponad 7 tys. wielbicieli dzikiej przyrody i maskonurów, a także takich ptaków jak pardwy szkockie, wydrzyki ostrosterne, rybitwy popielate, edredony czy różne gatunki mew.

Scottish Wildlife Trust, który zarzšdza wyspš - oferuje strażnikowi wyspy pensję 14,5 tys. funtów (niecałe 70 tys złotych) za opiekowanie się wyspš od marca do wrzeœnia 2018. Zakwaterowanie zapewnia na terenie wyspy - w małej, ale wygodnej chacie, ale w weekendy zapewnia transport na stały lšd do miejscowoœci Scourie, gdzie można zrobić pranie i kupić niezbędne rzeczy na cały tydzień, m.in. jedzenie, butle z gazem itd. itp. Potencjalny pracownik musi mieć też prawo jazdy, a jeœli ma własny pojazd to będzie to dodatkowy atut.

Strażnik wyspy musi być w dobrej formie fizycznej, gotowy do pracy na wolnym powietrzu a znajomoœć wyspy i zamieszkujšcych jš ptaków będš dodatkowym atutem.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL