Prezydent Kirgistanu Sooronbaj Dżeenbekow podpisał ustawę, z której wynika, że Rosja umorzyła pozostałą część długu - 240 mln dolarów. Dżeenkewow został zaprzysiężony 24 listopada. Obiecał kontynuować politykę swojego poprzednika Atambajewa i "przyjaźnić się z Rosją". Zaczynając od 2012 roku Moskwa umorzyła władzom w Biszkeku 489 mln dolarów długu. Chodzi o niespłacone kredyty, które Rosja udzielała Kirgistanowi.

Obecnie w Kirgistanie znajdują się cztery obiekty wojskowe, należące do rosyjskich sił zbrojnych. Od 2003 roku niedaleko Biszkeku, w miejscowości Kant, znajduje się baza lotnicza sił szybkiego reagowania Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB). W miejscowości Karakol rozmieściła się zaś rosyjska baza ćwiczeniowa sił marynarki wojennej. Pozostały jednostki to centra łączności.

Jeszcze w październiku premier Kirgistanu Sapar Isakow mówił o rozmieszczeniu na terenie kraju kolejnej rosyjskiej bazy wojskowej. Rozmowy pomiędzy Moskwą a Biszkekiem już trwają. Obiekt miałby powstać na południu kraju w celu "zapewnienia bezpieczeństwa w regionie".