Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Korea Południowa: Komandosi, którzy majš zabić Kima

ROL
Południowa Korea sformowała oddział komandosów, który ma zabić lidera Północy.

Komandosi dostanš m.in. drony zwiadowcze, specjalne drony-kamikadze (wypełnione ładunkami wybuchowymi) czy szybkostrzelne granatniki. Według anonimowych rozmówców gazety, oddział wielkoœci brygady (około tysišca żołnierzy) zaczšł działać 1 grudnia.

Jego głównym zadaniem będzie w przypadku konfliktu zdezorganizowanie północnokoreańskiego systemu dowodzenia poprzez zabicie Kim Dzong Una oraz około setki najważniejszych działaczy partyjnych i wyższych dowódców Północy. Komandosi już sš szkoleni na wzór amerykańskiego oddziału Seal Team Six, który 2 maja 2011 roku zabił w Pakistanie Osamę bin Ladena.

Głównym problemem oddziału jest brak œrodków transportowych, dzięki którym mogliby przedostać się w głšb Północnej Korei. W Seulu trwajš pracę nad przerobieniem do tego celu kilku amerykańskich helikopterów Chinook, ale potrwa to co najmniej do końca przyszłego roku.

„W przeciwieństwie do USA, nie mamy odpowiednich œrodków transportowych. Obecnie nawet gdyby nasze siły specjalne doleciałyby w pobliże Pjongjangu, istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że zostałyby zdziesištkowane przez północnokoreańskš obronę przeciwlotniczš i artylerię" – powiedział Lee Il-Woo, analityk z Korea Defence Network.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL