Reklama

Kamila Gasiuk-Pihowicz: Biała flaga nad Pałacem Prezydenckim

- Kompromis Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim to typowa zmowa polityczna. Niezależny wymiar sądownictwa będzie przejęty przez PiS - powiedziała w programie RZECZoPOLITYCE Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka Nowoczesnej.

Aktualizacja: 01.12.2017 10:59 Publikacja: 01.12.2017 09:53

Kamila Gasiuk-Pihowicz: Biała flaga nad Pałacem Prezydenckim

Foto: rp.pl

Gasiuk-Pihowicz wypowiedziała się na temat porozumienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą ws. ustaw reformujących KRS i SN. - Prezydenckie projekty ustaw łamią konstytucję. Nad Pałacem Prezydenckim powiewa biała flaga. Kompromis z Jarosławem Kaczyńskim to typowa zmowa polityczna. Niezależny wymiar sądownictwa będzie przejęty przez PiS. Zostaną sparaliżowane instytucje polskie i tak będzie w przypadku Sądu Najwyższego – podkreśliła.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Sondaż: Stary czy nowy premier? Jeden polityk z wyraźną przewagą
Polityka
Donald Tusk o słowach Szymona Hołowni o zamachu stanu: temat uważam za zamknięty
Polityka
Sondaż: Czy prezydent Andrzej Duda łączył? Polacy podzieleni
Polityka
Dr Mirosław Oczkoś o rekonstrukcji rządu: Nie było wyjścia, ale to „przenoszona ciąża”
Reklama
Reklama