Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Prezydent Duda ostro o kontrmanifestacjach opozycji

Prezydent Andrzej Duda
Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Kontrmanifestacje towarzyszšce obchodom miesięcznic katastrofy smoleńskiej majš cel propagandowy - sianie niepewnoœci - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla telewizji Republika.

- Te wszystkie działania majš jeden cel – wprowadzać Polskę w wibracje. Chodzi o to, żeby podłoga drżała cały czas, żeby ludzie czuli się niepewnie, żeby mieli takie wrażenie bez przerwy, że pod tymi rzšdami sytuacja cały czas jest niepewna, niebezpieczna. - mówił Andrzej Duda, w odpowiedzi na pytania o manifestacje opozycji 10 czerwca na Krakowskim Przedmieœciu w Warszawie. - Mnie to osobiœcie bardzo boli, bo nie tylko zginšł tam prezydent, u którego boku pracowałem, jego małżonka, pani Maria, ale zginęli też moi przyjaciele i koledzy.

- Tego co dzieje się u nas w kraju, tego, jak zachowujš się niektórzy ludzie, ja po prostu nie jestem w stanie zaakceptować. Ci ludzie oœmielajš się przeszkadzać w tej pamięci, w tej modlitwie za zmarłych, a jednoczeœnie nie przeszkadza im to, że Bolesław Bierut ma mauzoleum na cmentarzu na Powšzkach - mówił prezydent.

Andrzej Duda powiedział też, że zachowanie opozycji uważa za prowokację i próbę robienia awantury politycznej. - Nie wiem, czy celem jest wywołanie zamieszek, czy celem jest to, żeby krew się polała, ale nie mogę tego wykluczyć - dodał.

ródło: Telewizja Republika

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL