Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Córka rzecznika Putina: Zanika chęć do życia

Elizawieta Pieskowa
www.facebook.com/lisa.peskova
Mieszkajšca w Paryżu Elizawieta Pieskowa twierdzi, że padła ofiarš cyberprzemocy.

Córka wieloletniego rzecznika Władimira Putina Dmitrija Pieskowa Elizawieta, cytowana przez rosyjskie media, skarży się, że codziennie jest atakowana w sieci.

Specjalne oœwiadczenie Pieskowej zostało odczytane podczas ostatniego posiedzenia parlamentarnej komisji ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów parlamentu młodzieżowego.

- Znieważa się moje zdolnoœci umysłowe, mój tryb życia, mój wyglšd i moich bliskich - pisze córka rzecznika rosyjskiego prezydenta. Jak twierdzi, każdy jej błšd "wywołuje kolejnš falę nienawiœci".

- Zanika chęć życia nie tylko w sieciach społecznoœciowych, ale życia w ogóle. Taka jest siła cyberprzemocy - twierdzi. Przyczynš, według niej, jest to, że jest traktowana w sieci "nie jako osobowoœć", lecz jako "osoba, należšca do systemu politycznego".

Jednoczeœnie zaznacza, że jej aktywnoœć w sieci "nie jest zwišzana z politykš". Jak twierdzi, to właœnie rosyjscy politycy powinni zastanowić się na tym "dlaczego ludzie sš tak poirytowani". - Od podwyższenia jakoœci życia ludzi zależy podwyższenie poziomu kultury. To jedyne możliwe rozwišzanie wszystkich problemów - uważa.

20 letnia Elizawieta jest córkš Dmitrija Pieskowa z drugiego małżeństwa. Mieszka i studiuje we Francji. Aktywnie udziela się w sieciach społecznoœciowych.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL