Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Piotr Muller: 60 mln długu w słupskich spółkach miejskich

rp.pl
- Robert Biedroń twierdzi, że budżet Słupska został oddłużony, co faktycznie w budżecie ma miejsce, ale zapomina powiedzieć, że prawie 60 mln długu pojawiło się w spółkach miejskich. To kreatywna księgowoœć - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Piotr Muller, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wiceminister nauki wypowiedział się na temat kampanii samorzšdowej w Słupsku. Polityk skomentował sondaż do którego dotarła "Rzeczpospolita", w którym Piotr Muller – w razie ewentualnej kandydatury na prezydenta miasta – otrzymałby 14 proc. poparcia. - W sytuacji, gdy w ogóle nie ogłosiłem startu w wyborach i nie ma żadnej deklaracji z mojej strony, jest to wynik satysfakcjonujšcy. (...) Jestem gotowy do tego, żeby w wyborach w Słupsku wystartować, ale musimy dokończyć reformy szkolnictwa wyższego i nauki, i to jest mój pierwszy cel – powiedział.

Pytany czy polscy dziennikarze będš œledzić wybory w Słupsku, stwierdził że jeœli Biedroń weŸmie w nich udział, tak może się zdarzyć. - Byłoby to dobre, bo być może wreszcie media ogólnopolskie zaczęłyby analizować, co faktycznie dzieje się w Słupsku, a nie to, co prezydent Biedroń deklaruje w warszawskich studiach telewizyjnych – powiedział.

 

- Z przykroœciš to stwierdzam, ale prezydent Biedroń to nie jest słupszczanin, (...) nie jest to osoba, która urodziła się w Słupsku, wychowała w Słupsku, która jest zwišzana z miastem. On traktuje nasze miasto – raczej – jako takš możliwoœć "wybicia się" do kariery w przyszłoœci. Moim zdaniem planuje start do Parlamentu Europejskiego – podkreœlił.

- Robert Biedroń twierdzi, że budżet Słupska został oddłużony, co faktycznie w budżecie ma miejsce, ale zapomina powiedzieć, że prawie 60 mln długu pojawiło się w spółkach miejskich. To kreatywna księgowoœć – podkreœlił.

Pytany kiedy pojawiš się kandydatury Zjednoczonej Prawicy do wyborów samorzšdowych, wiceminister odpowiedział, że decyzje zapadnš prawdopodobnie w okolicach maja.

W dalszej częœci programu nasz goœć ocenił etap wdrażania i modernizacji reformy szkolnictwa w Polsce. - Najważniejsze jest to, że na poziomie koalicji, rzšdowym, politycznym zostało ustalone, że reforma ma być szybko wdrożona. (...) Mamy poparcie wszystkich reprezentatywnych organów ze œrodowiska akademickiego. (...) Dodatkowe pienišdze na badania naukowe, to jest coœ czego do tej pory nie było. (...) W Polsce i w œrodowisku akademickim jest przekonanie, że reforma nauki i szkolnictwa wyższego jest niezbędna – powiedział.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL