Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Michał Kamiński: Wielu warszawiaków oddałoby głos na Biedronia

Rzeczpospolita TV
Mam informacje – także z Waszyngtonu i od Amerykanów - że jest absolutne zamrożenie stosunków na najwyższym szczeblu - powiedział o stosunkach polsko-amerykańskich Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów w programie #RZECZoPOLITYCE.

Polityk wypowiedział się na temat kampanii samorzšdowej w Warszawie. - Te wybory samorzšdowe – nie tylko w Warszawie – będš pierwszymi wyborami po tej wielkiej zmianie, która dokonała się w 2015 roku. To będzie pierwsza realna weryfikacja PiS i opozycji na poziomie wyborczym. Oczywiœcie, Warszawa jest najbardziej spektakularna, ponieważ większoœć najważniejszych dziennikarzy mieszka w stolicy. Po drugie, pojedynek w Warszawie jest pojedynkiem prezydenckim – czyli plastycznym, bo on dotyczy osób. (...) Z medialnego punktu widzenia jest to bardzo łatwe do opisania i ciekawe – powiedział.

Michał Kamiński ocenił szanse partii rzšdzšcej w rywalizacji na urzšd prezydenta stolicy. Dodał, że chciałby, żeby warszawska polityka się zmieniła. Zaznaczył, że jeżeli do tego nie dojdzie, to możemy spodziewać się podobnych scenariuszy, jakie miały miejsce przy wyborach z udziałem Bronisława Komorowskiego. - PiS akurat w Warszawie jest o tyle w dobrej sytuacji (...), ponieważ partia ma obniżone oczekiwania (wobec stolicy). W zwišzku z tym tutaj wszystko, co będzie o niewiele lepsze od oczekiwań, będzie dla nich plusem. (...) Nie ma co się oszukiwać, dzisiaj to PO w Warszawie jest faworytem. (...) Zarówno w PiS-ie jak i w PO istniejš (...) bardzo silne, wewnętrzne spory – dodał.

Kamiński ocenił także sondaż przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej", z którego wynika, że Patryk Jaki jest najsilniejszym kandydatem PiS-u w wyborach na włodarza stolicy. - Patryk Jaki (...) w sposób bardzo umiejętny wszedł w ten obszar, który dla PO jest najbardziej niewygodny w Warszawie – czyli w aferę reprywatyzacyjnš – podkreœlił Kamiński.

Poseł wypowiedział się również na temat kandydata PO. - Lubię Rafała Trzaskowskiego i uważam go za porzšdnego człowieka. Uważam, że te zarzuty, które go spotykajš, sš haniebne i niegodne. Będę zawsze bronił Trzaskowskiego – dodał.

Pytany czy Robert Biedroń może wzišć udział w stołecznej batalii o fotel prezydenta, zaznaczył, że polityk miałby problem z tym, że musiałby zrezygnować z miasta, które wczeœniej zdobył. (...) Nie rozmawiałem o tym z Robertem Biedroniem. Gdyby startował w Warszawie, wielu warszawiaków oddało by na niego głos – powiedział.

Michał Kamiński skomentował także polsko-amerykańskie relacje dyplomatyczne. Ocenił, że zauważa kryzys w tych relacjach. (...) Mam informacje – także z Waszyngtonu i od Amerykanów - że jest absolutne zamrożenie stosunków na najwyższym szczeblu. (...) To jest gigantyczny i największy kryzys w relacjach pomiędzy Polskš a USA od 1989 roku - powiedział Michał Kamiński.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL