Groźna podróż posłów

aktualizacja: 16.02.2016, 16:52
Posłowie będą wraz z senatorami uczestniczyć w Poznaniu w wyjazdowym p...
Posłowie będą wraz z senatorami uczestniczyć w Poznaniu w wyjazdowym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Na obchody rocznicy chrztu Polski kilkuset parlamentarzystów ma jechać dwoma pociągami. Po Smoleńsku takich sytuacji miało nie być.

REDAKCJA POLECA

15 kwietnia w Poznaniu odbędzie się pierwsze wyjazdowe posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. „Rzeczpospolita" poznała wstępny plan organizacji tego przedsięwzięcia, który budzi niepokój o bezpieczeństwo parlamentarzystów.

Nie wyciągnęli wniosków

W Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich ma się znaleźć ok. 1200 gości z Polski i zagranicy. W tym gronie będą wszyscy najważniejsi polscy politycy z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawicielami rządu na czele. Plan zakłada obecność wszystkich 460 posłów i 100 senatorów, członków Konferencji Episkopatu Polski, ich gości, jak również ok. 200 przedstawicieli zagranicznych parlamentów i 100 korpusu dyplomatycznego.

Wątpliwości wzbudza przejazd do Poznania posłów. „Rzeczpospolita" się dowiedziała, że mają jechać dwoma pociągami specjalnymi z tego samego dworca w Warszawie. Składy wyruszą w trasę w odstępie 20 minut. Tak zaplanowała Kancelaria Sejmu.

– Nie wyciągnęliśmy wniosków z katastrofy smoleńskiej – mówi „Rzeczpospolitej" Andrzej Mroczek, były szef wydziału ds. zwalczania terroru kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, obecnie specjalista ds. bezpieczeństwa z Collegium Civitas. – Jedną z rekomendacji było wtedy, że w jednym środku komunikacji nie może przebywać tyle osób odpowiadających za sprawne funkcjonowanie państwa.

Zapytaliśmy o to Kancelarię Sejmu, ale do zamknięcia tego wydania „Rzeczpospolitej" nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Podobnie nie doczekaliśmy się komentarza z MSW i Komendy Głównej Policji.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE