Gliński: Pomnik stanie przed pałacem

aktualizacja: 16.02.2016, 12:04
prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury: - Dostaję sygnały,...
prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury: - Dostaję sygnały, że „Smoleńsk” to dobry film. Prezes Kaczyński będzie zadowolony
Foto: Fotorzepa, Darek Golik

- Apeluję, żeby odczarować szkołę o. Tadeusza Rydzyka. Tam jest przyszłość Polski – mówi wicepremier Piotr Gliński.

REDAKCJA POLECA

Rzeczpospolita: Jak wyglądają prace nad tzw. dużą ustawą medialną, która ma przekształcić telewizję, radio i PAP w media narodowe?

Prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego: Prace pod egidą ministra Krzysztofa Czabańskiego trwają. Ustawa w połowie roku powinna zostać uchwalona.

Jak będą finansowane media narodowe?

Najprawdopodobniej poprzez dołączenie do powszechnej opłaty za elektryczność.

Jest pan zadowolony z obecnego stanu mediów publicznych?

Sprostowanie

W związku z wywiadem, którego minister Gliński udzielił Rzeczpospolitej, chciałam sprostować, że nie zwolniłam z Tvp kultura autorów programu "Trzeci punkt widzenia", ponieważ program zniknął z anteny na rok przed moim powrotem do Tvp kultura czyli w czerwcu 2010 roku. Dyrektorką stacji zostałam w lipcu 2011. O powody zniknięcia programu z anteny pan minister powinien zapytać mojego poprzednika na tym stanowisku pana Krzysztofa Keohlera, nominowanego przez prezesa Wildsteina.

Do pozostałych wypowiedzi pana ministra na mój temat nie będę się odnosić, ponieważ szanuję urząd, który obecnie sprawuje pan Gliński.

Z poważaniem

Katarzyna Janowska

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE