Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Rosja: U bukmacherów zakaz stawiania na Putina

AFP
Firmy bukmacherskie nie będš mogły przyjmować zakładów, kto wygra marcowe wybory prezydenckie.

Ministerstwo Finansów Rosji przygotowuje projekt ustawy dotyczšcy wprowadzenia zakazu zakładów bukmacherskich podczas wyborów i plebiscytów. W najbliższym czasie zmianami w prawie zajmie się rosyjska Duma. Gdy wejdš w życie, Rosjanie nie będš mogli obstawiać wyniku wyborów w trakcie trwania swojej kampanii wyborczej. Zakaz nie będzie dotyczył jednak wyborów za granicš.

Tymczasem rosyjskie firmy bukmacherskie nie prowadzš zakładów dotyczšcych zbliżajšcych się wyborów prezydenckich, mimo że żadne prawo obecnie tego nie zabrania. Cytowani przez dziennik „Moskiewski Komsomolec" ich właœciciele przyznajš, że „nie przyjmujš zakładów na mecz, którego wynik jest znany wczeœniej". Dlatego twierdzš, że jeżeli Duma przyjmie odpowiednie poprawki, nie odbijš się one w żaden sposób na ich działalnoœci.

W Rosji nikt raczej nie ma wštpliwoœci, jaki będzie wynik marcowych wyborów prezydenckich. Na zatwierdzonej przez Centralnš Komisję Wyborczš karcie do głosowania z oœmiu kandydatów jeden wyróżnia się najbardziej. W przeciwieństwie do innych, którzy chwalš się swoimi osišgnięciami, ten kandydat w swoim opisie ma tylko dwa zdania: „Urodził się w 1952 roku, mieszka w Moskwie. Prezydent Federacji Rosyjskiej". Według sondaży wygra wybory z ponad 70-procentowym poparciem.

Dlatego rosyjscy bukmacherzy wolš obstawiać wybory w USA w 2020 r. Według nich największe szanse ma Donald Trump, ale to nie jest już tak oczywiste.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL