Minister kultury Rosji: Polska sama wybrała komunizm

aktualizacja: 28.01.2016, 22:26
Władimir Miedinski, minister kultury Rosji: - Głęboko wierzę, że Rosja...
Władimir Miedinski, minister kultury Rosji: - Głęboko wierzę, że Rosjanie i Ukraińcy to jeden naród. To ta sama krew, prawie nie ma różnic kulturowych
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Władimir Miedinski to pierwszy od dawna rosyjski polityk, który odwiedził Polskę. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister kultury Rosji wygłasza wiele kontrowersyjnych poglądów.

REDAKCJA POLECA

Oto niektóre z nich:

O odwołaniu przez nasz kraj Roku Polski w Rosji (po rosyjskiej agresji na Ukrainę Polska uznała, że nie da się oddzielić kultury od polityki).

To jest całkowicie idiotyczne stanowisko!

O radzieckiej okupacji:

Moi przodkowie od strony ojca wywodzą się z Polski. To Zborowscy, Żabiccy, Miedińscy. Część z tych krewnych żyje wciąż w waszym kraju, ale żaden z nich nie uważał, że to była rosyjska okupacja. I ja także nie zgodzę, aby tak to nazywać!  Armia Czerwona wraz z 200-tysięcznym Wojskiem Polskim wyzwoliła Polskę, polskie flagi powiewały na zdobytym Reichstagu.

Żródło: Rzeczpospolita OnLine

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE