Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Prezydent Nowej Soli "szuka pracy". "Nie chcę być traktowany przez PiS jak pasożyt"

Wadim Tyszkiewicz
Mohylek [GFDL (CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
- Jestem gotów podjšć się każdej pracy, dajšcej satysfakcję i pozwalajšcej na wykorzystanie mojej zdobytej wiedzy i doœwiadczenia - napisał na swojej stronie na Facebooku Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. Zamieœcił bogate CV i komentarz "nie chcę być traktowany przez polityków obecnie rzšdzšcej partii jak pasożyt".

- Rozważam ubieganie się o kolejnš kadencję w samorzšdzie, ale to zależy od decyzji mojej i mieszkańców miasta - zaznaczył Tyszkiewicz, który kilka dni temu ostro komentował zapowiedŸ Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwoœci, dotyczšcš obniżenia pensji dla parlamentarzystów i samorzšdowców.

W œrodę PiS złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, w której zaproponowano obniżenie wynagrodzeń parlamentarzystów o 20 procent. Na razie nie ma projektu dotyczšcego samorzšdów. Jak wynika z ustaleń serwisu PortalSamorzadowy.pl, pomysł prezesa Prawa i Sprawiedliwoœci, żeby obniżyć wynagrodzenia samorzšdowcom może nie doczekać się realizacji. - W kuluarach posłowie PiS mówiš jednak, że pracujš nad tym, by Kaczyński wycofał się z tego pomysłu - powiedział Borys Budka z PO, cytowany przez portal.

Jednak Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera, zapowiadał cztery dni temu w Radiu Plus, że projekt obniżenia pensji samorzšdowcom jest "w przygotowaniu". Zdaniem polityka PiS projekt "dotyczšcy spółek Skarbu Państwa, spółek samorzšdowych, samorzšdowców, być może będzie wymagał pracy", a skierowany do Sejmu powinien być "powiedzmy, że za miesišc".

Wadim Tyszkiewicz już wczeœniej na Facebooku krytykował zapowiedŸ obniżki pensji. "Panie poœle, dlaczego niszczy pan wszystko, co jest niezgodne z pańskš socjalistyczno-narodowš ideologiš? Dlaczego mœci się pan na Polakach, którzy majš czelnoœć mieć inne zdanie? - pisał w liœcie otwartym do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Tym razem prezydent Nowej Soli zamieœcił na swoim koncie obszerne CV, z wyliczeniem edukacji, pełnionych funkcji, odznaczeń, tytułów i wyróżnień, a przede wszystkim zasług dla miasta. - Czy popełniłem w życiu błędy? Oczywiœcie tak. Całe mnóstwo. Kto ich nie popełnia? Ja się na błędach uczę i wycišgam z nich wnioski. To też jest mój kapitał - zaznaczył.

- Jestem gotów podjšć się każdej pracy, dajšcej satysfakcję i pozwalajšcej na wykorzystanie mojej zdobytej wiedzy i doœwiadczenia - napisał w podsumowaniu. - Mogę też pracować na budowie, być kierowcš, sprzedawcš w sklepie… jeœli kraj w ten sposób będzie chciał wykorzystać mojš wiedzę i doœwiadczenie. To wszystko w życiu robiłem i mogę do tego wrócić - stwierdził.

- Nie przykleiłem się do stołka, czy jak niektórzy uważajš - do koryta, mam dwie ręce i rozum, i nie chcę być traktowany przez polityków obecnie rzšdzšcej partii jak pasożyt. Znam swojš wartoœć i jeszcze mogę wiele dobrego w życiu zrobić - napisał Tyszkiewicz, dodajšc, że oczekuje propozycji pracy z Polski "a może i zza granicy".

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL