Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Donald Trump podał termin spotkania z Kim Dzong Unem

AFP
Prezydent USA Donald Trump poinformował, że do spotkania z przywódcš Korei Północnej Kim Dzong Unem dojdzie w maju lub na poczštku czerwca.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Donald Trump potwierdził, że planowane spotkanie odbędzie się w maju lub na poczštku czerwca. 

- Jesteœmy w kontakcie z Koreš Północnš - powiedział amerykański prezydent.

Denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego

Władze Korei Północnej poinformowały Stany Zjednoczone, że sš gotowe do rozpoczęcia rozmów w sprawie swojego programu nuklearnego. 

Rzšd w Waszyngtonie potwierdził, że dotarły do nich sygnały mówišce o tym, że Korea Północna chce rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

W ubiegłym miesišcu Donald Trump przyjšł ofertę spotkania z Kim Dzong Unem. Zaproszenie dla amerykańskiego prezydenta przekazano dyplomatom z Korei Południowej, którzy przebywali w Pjongczangu.

Jak poinformował w sobotę CNN, obie strony prowadzš negocjacje w sprawie terminu i miejsca spotkania Donalda Trumpa i Kim Dzong Una. W rozmowach miał brać udział m.in. szef CIA Mark Pompeo.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że przedstawiciele Korei Północnej nalegali, by spotkanie odbyło się w ich kraju. Innym omawianym miejscem był grunt neutralny np. stolica Mongolii - Ułan Bator.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL