Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Do NATO z Dudš i Błaszczakiem, bez Buzka i Kwaśniewskiego

tv.rp.pl
Z okazji 19. rocznicy wejœcia Polski do NATO MON przygotowało film. Nie ma w nim wzmianki o najważniejszych politykach tego czasu. Jest obecny prezydent i obecny szef Ministerstwa Obrony Narodowej. - To naturalne - twierdzi szef KPRM Michał Dworczyk

Filmik przygotowany z okazji  rocznicy wejœcia do NATO MON opublikowało na Twitterze.

W materiale znajdujš się migawki z uroczystoœci, ale skrupulatnie uniknięto wizerunków ówczesnych głównych polityków: prezydent Aleksandra Kwaœniewskiego, premiera Jerzego Buzka czy szefa MSZ Bronisława Geremka.

Jest za to kilka zdjęć aktualnego prezydenta Andrzeja Dudy, a także ujęcia aktualnego szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Według szefa KPRM Michała Dworczyka, goœcia Wydarzeń w PlsatNews, nie ma nic dziwnego w tym, że aktualny minister obrony narodowej występuje w tego typu materiałach.

Szef KPRM nie chciał jednak wymienić nazwisk osób, które przede wszystkim kojarzš się z wejœciem Polski do NATO.

- Nie chciałbym wymieniać nazwisk, zawsze ktoœ byłby urażony - powiedział Dworczyk.

Na uwagę prowadzšcej, że w materiale brak postaci ówczesnych głównych polskich polityków, Dworczyk odpowiedział jedynie, że "był też szereg innych osób zaangażowanych w ten projekt".

Materiał przygotowany przez MON powtarza sytuację ze szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku. Na zdjęciach w ramach przygotowanej z tej okazji wystawy "Polska w NATO" również zabrakło tych polityków.

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL