Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Kongresman o sekretarz edukacji: Biała, bogata, głupia

AFP
Kongresman Jared Huffman (Partia Demokratyczna) napisał na Twitterze, kierujšc swój wpis do Donalda Trumpa, że jeœli prezydent chce spotkać kogoœ, kto ma problemy z IQ, powinien porozmawiać z wchodzšcš w skład jego administracji sekretarz ds. edukacji Betsy DeVos.

"Jest bogata, biała i głupsza niż ustawa przewiduje (dosł. dumber than a bag of hammers - głupsza niż torba młotków, nieprzetłumaczalny, potoczny zwišzek frazeologiczny)" - napisał na Twitterze Huffman.

Tweet zawiera jednoczeœnie link do fragmentu wywiadu z DeVos w programie "60 minut". DeVos, zwolenniczka szkół publiczno-prywatnych (charter schools) unika w nim odpowiedzi na pytanie o jakoœć kształcenia w szkołach publicznych w jej macierzystym stanie, Michigan.

 

W umieszczonym w tweecie fragmencie wywiadu pytajšcy kwestionuje zasadnoœć odbierania funduszy szkołom publicznym i przekazywanie ich szkołom publiczno-prywatnym, tak jak miało to miejsce w Michigan. DeVos unika jednak bezpoœredniej odpowiedzi na pytanie i wije się mówišc, że "unika mówienia o szkołach w ogóle, ponieważ szkoły sš tworzone przez uczniów, którzy do nich chodzš".

Od 1993 roku Michigan jest stanem, w którym uczniowie osišgajš najniższe wyniki w testach.

Betsy DeVos jest żonš Dicka DeVosa, byłego dyrektora generalnego Amway. Majštek rodziny DeVosów szacowany jest na kilka miliardów dolarów. 

ródło: Newsweek

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL