Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Kukiz: Polska - 118 ministrów i wice. Francja - 38. I dajš radę

tv.rp.pl
Polska ma łšcznie 118 ministrów i wiceministrów, a 66-milionowa Francja ma 18 szefów resortów i 20 ich zastępców. - I jakoœ sobie "dajš radę" - zauważył Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 komentował poranny wywiad z Henrykiem Kowalczykiem, ministrem œrodowiska. Goœć Radia Zet przyznał, że otrzymał w zeszłym roku nagrodę w wysokoœci 65 tys. brutto. - Jeœli pracownik pracujšc w zakładzie, za godziny nadliczbowe dostaje dodatkowe wynagrodzenie, to ja, pracujšc tak œrednio 14 godzin dziennie, zapracowałem w tych godzinach nadliczbowych - tłumaczył.

Przeczytaj ť Henryk Kowalczyk Ministrowie zarabiajš bardzo mało

- Panie Ministrze, moja Żona (nauczycielka) zarabia w szkole 2400 zł. Poza szkołš, w domu, przygotowuje tematy lekcji, sprawdza klasówki, pisze charakterystyki uczniów, wypełnia jakieœ tabele, statystyki, itd. Jednym słowem drugie tyle co w szkole pracuje poza niš. Czy w zwišzku z tym należy jej się roczna nagroda np. 20 tysięcy złotych "bo zapracowała na ten dodatek"? - spytał Kowalczyka Kukiz w swoim wpisie na Facebooku.

Zdaniem lidera Kukiz'15 "zarobki ministrów można podnieœć kosztem obniżenia horrendalnych wynagrodzeń w spółkach skarbu państwa". - I jednoczeœnie skończyć z procederem "nagród", "premii" i innych bonusów. Należy też zredukować liczbę administracji państwowej, zlikwidować Gabinety Polityczne i inne "byty dla samego bytu", zmniejszyć liczbę w-ce ministrów i ministrów - mamy ich aż 118! Francja (66 mln ludzi) ma 18 ministrów i 20 wice. I jakoœ sobie "dajš radę" - ocenił Kukiz.

We wczeœniejszym wpisie polityk zauważył, że "z pewnoœciš częœć z nich (ministrów) swojš pracš poprawiła stan budżetu państwa, ale proporcje gratyfikacji to jakaœ kpina". - To tak, jakby ktoœ znalazł tysišc złotych, oddał właœcicielowi a w nagrodę za to dostał pięć tysięcy - stwierdził.

- Skoro częœć z ministrów zostało odwołanych a za swojš pracę dostali nagrody, to dlaczego zostali odwołani skoro byli tak dobrzy, ze na te nagrody zasłużyli? - pytał Kukiz. Na liœcie nagrodzonych ministrów znaleŸli się m.in. odwołani: Antoni Macierewicz, Konstanty Radziwiłł, Anna Streżyńska czy Witold Waszczykowski.

- Jeden jedyny plus jaki widzę w tej sytuacji to fakt, że w wysokoœciach nagród nie przebili Platformy. Jeszcze - ocenił Paweł Kukiz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL