Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Komandos rozerwał węża zębami na oczach szefa Pentagonu

AFP
W Indonezji dla szefa Pentagonu Jima Mattisa zorganizowano pokaz wyszkolenia żołnierzy, w tym komandosów. W czasie pokazu jeden z żołnierzy rozerwał węża własnymi zębami, a jego koledzy rozbijali głowami płonšce cegły.

Mattis - jak pisze AFP - wyglšdał na będšcego pod wrażeniem wyszkolenia indonezyjskich sił specjalnych, w ramach którego zademonstrowano też zrzucenie z helikopterów psów, które następnie zaatakowały uczestników ćwiczeń udajšcych terrorystów.

Pokaz - jak czytamy w relacji AFP - zorganizowano w rytm werbli. Komandosi prezentujšcy umiejętnoœci przed Mattisem demonstrowali pokaz sztuk walki w ramach którego rozbijali drewniane i ceglane przeszkody kopnięciami, uderzeniami rękš i głowš.

W trakcie pokazu komandosi zabijali też żywe węże - w tym jadowite kobry - i częstowali się ich krwiš. Jeden z żołnierzy miał rozerwać węża własnymi zębami.

W czasie pokazu desantu ze œmigłowców, w rytm motywu przewodniego z "Mission Impossible", żołnierze wyskakiwali ze œmigłowców wraz z psami urzšdzajšc następnie "polowanie na terrorystów". W czasie pokazu jeden z psów wskoczył przez okno do samochodu, w którym ukrywał się "terrorysta".

- Nawet psy wyskakujšce ze œmigłowców wiedziały co robić z terrorystami - mówił po pokazie Mattis.

ródło: AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL