Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Zandberg: Projekt "Ratujmy Kobiety" utopiła Lubnauer

Fotorzepa, Grzegorz Rutkowski
"(Projekt ustawy) #RatujmyKobiety utopił w praktyce nie kto inny, tylko posłanki Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz" - napisał na Twitterze jeden z liderów partii Razem Adrian Zandberg.

Zandberg skomentował w ten sposób informacje RMF FM - stacja ta podała, że przewodniczšca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer i nowa szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz wiedziały, że troje posłów nie poprze projektu ustawy liberalizujšcej aborcję autorstwa komitetu "Ratujmy kobiety". Władze partii miały rekomendować, aby osoby te nie głosowały przeciw tylko nie wzięły udziału w głosowaniu. Ostatecznie w głosowaniu nie wzięła udział ponad 1/3 klubu Nowoczesnej co doprowadziło do tego, że projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu (mimo że za dalszym procedowaniem głosowała częœć klubu PiS - w tym m.in. Jarosław Kaczyński).

"Kompromitacji dzień trzeci. Okazuje się, że posłowie wycišgnęli karty do głosowania za zgodš władz Nowoczesnej!" - oburza się Zandberg.

Polityk obcišża za to odpowiedzialnoœciš Lubnauer i Gasiuk-Pihowicz, które teraz - jego zdaniem - okazujš "teatralne oburzenie zachowaniem posłów" co, w ocenie Zandberga, jest "żałosnš œciemš". 

W proteœcie przeciwko zachowaniu częœci klubu Nowoczesnej w głosowaniu nad projektem komitetu "Ratujmy kobiety" członkostwo w klubie zawiesiło troje posłów tej partii.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL