Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Róża Thun: Szkoda czasu na Czarneckiego. Denny poziom

Fotorzepa/ Piotr Wittman
- Ja jeszcze nie zdšżyłam złożyć pozwu, ale złożę go, bo pan Czarnecki zapowiedział wielokrotnie, że nie zamierza wycofywać żadnych słów i jest z nich szalenie zadowolony - mówi Róża Thun.

Ryszard Czarnecki skomentował udział Róży Thun w dokumencie jednej z niemieckich stacji telewizyjnych. Europosłanka komentowała w nim obecnš sytuację w Polsce. 

Czarnecki skomentował ten fakt stwierdzeniem, że w czasie II wojny œwiatowej "mieliœmy szmalcowników, a teraz mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewnš tradycję". Mimo że jego słowa spotkały się z ostrš reakcjš i samej Thun, i opozycji, Czarnecki stwierdził, że za swoje słowa nie przeprosi, bo to Thun powinna przeprosić Polskę.

W RMF FM Róża Thun podtrzymała, że złoży pozew przeciwko Czarneckiemu. - On w ogóle w tej wypowiedzi wykazał się takim szczytem braku znajomoœci faktów, jak tylko można sobie wyobrazić. Szkoda mi czasu na tego Czarneckiego, jak mam być całym szczera, bo to jest już tak denny poziom - powiedziała.

- Niech zacytuje zdanie, w którym ja obrażam Polskę, niech zacytuje w ogóle cokolwiek obraŸliwego i merytorycznego z tego filmu. Reżyserka ma prawo widzieć Polskę, jak widzi - dodała.

W dokumencie Thun mówi, że Polsce niedługo może zapanować dyktatura. To te słowa nie spodobały się Czarneckiemu. - Ale ja tak uważam. Ja uważam, że to jest rzšd, który dšży do autorytaryzmu albo do dyktatury. Jeœli się niszczy trójpodział władzy, to jest koniec z demokracjš. Tam, gdzie nie ma demokracji, tam jest dyktatura - skomentowała.

ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL