Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Andruszkiewicz: Pokażmy Europie Sylwestra bez imigrantów

tv.rp.pl
- Właœnie teraz pojawia się dobry moment, żeby pomyœleć nad promocjš polskiego Sylwestra w Europie, dla Europejczyków, żeby pokazać im, jak może wyglšdać własny kraj - powiedział poseł Adam Andruszkiewicz z koła Wolni i Solidarni, komentujšc wydarzenia w sylwestrowš noc na zachodzie Europy.

W obawie przed powtórkš wydarzeń z nocy sylwestrowej w Kolonii sprzed dwóch lat niemieckie metropolie zaostrzyły œrodki ostrożnoœci. W Berlinie i Frankfurcie nad Menem powstały specjalne strefy bezpieczeństwa dla kobiet - informowało Deutsche Welle. W Paryżu z kolei para policjantów miała spacyfikować tłum liczšcy nawet 300 osób. Oboje zostali dotkliwie pobici, szczególnie ciężko - policjantka, która została przewrócona i skopana.

- To pokazuje, w jakim stanie znajduje się dzisiaj Europa Zachodnia - to stan dużej degrengolady, stan de facto umierania cywilizacji zachodniej, jeżeli we własnym domu musimy obawiać się goœci z zewnštrz, którzy mogš nam robić krzywdę - skomentował Adam Andruszkiewicz w wywiadzie na fronda.pl.

- Moim zdaniem właœnie teraz pojawia się dobry moment, żeby pomyœleć nad promocjš polskiego Sylwestra w Europie, dla Europejczyków, żeby pokazać im, jak może wyglšdać własny kraj - dodał poseł.

Polityk, który w 2017 odszedł z ruchu Kukiz'15 powiedział, że zna przypadki osób, które kupujš "jako lokatę kapitału" mieszkania w Polsce, "żeby je mieć na spokojna staroœć". - Wydaje mi się, że to także będzie przyszłš potęgš państwa polskiego - że będziemy oazš bezpieczeństwa - mówił.

- Uważam, że w przyszłym roku Polska powinna pomyœleć nad specjalnymi ofertami, nie tylko wakacyjnymi, ale także sylwestrowymi dla osób z Zachodu, niech tutaj przyjadš młodzi Europejczycy i niech zobaczš, jak wyglšda spokój i bezpieczeństwo, jak wyglšda kraj bez islamskich imigrantów - stwierdził poseł.

ródło: rp.pl/ fronda.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL