Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Indie: Supergwiazda kina zakłada partię politycznš

http://www.bollywoodhungama.com www.bollywoodhungama.com [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Supergwiazda indyjskiego kina Rajinikanth, jeden z najlepiej opłacanych aktorów w Indiach, ogłosił rozpoczęcie kariery politycznej.

67-latek zapowiedział stworzenie własnej partii politycznej przed kolejnymi wyborami do parlamentów lokalnych. Aktor dodał, że jego obowišzkiem jest "zmiana systemu" w stanie Tamil Nadu. Co ciekawe poprzednim premierem tego stanu był zmarły w zeszłym roku Jayalalithaa Jayaram, również była gwiazda indyjskiego kina.

Przemawiajšc do swoich zwolenników w mieœcie Chennai Rajinikanth zapowiedział, że chce powalczyć o "wszystkie 234 miejsca" w zgromadzeniu stanowym.

- Gdybym teraz nie podjšł decyzji, poczucie winy by mnie przeœladowało. Nie robię tego dla stanowiska, czy pieniędzy lub sławy, bo tych mam doœć - podkreœlił.

Już w maju Rajinikanth zaapelował do swoich fanów, by "byli gotowi na wojnę" we właœciwym czasie, by przejšć "zepsuty" system polityczny oraz "gnijšcš demokrację". 

W Tamil Nadu o Rajinikanthu mówi się per "Supergwizada". Od 1975 zagrał w ok. 200 filmach.

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL