Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Prof. Zybertowicz: To rzšd PiS, a nie autorski rzšd Morawieckiego

Fotorzepa, Radek Pasterski
- Rekonstrukcja skończy się wraz z mojš infekcjš - żartował w "Œniadaniu Radia Zet" prezydencki doradca prof. Andrzej Zybertowicz. Zybertowicz podkreœlił, że w kwestii rekonstrukcji "wiele rzeczy rozstrzygnęło się zanim dowiedziała się o nich opinia publiczna".

Prof. Zybertowicz podkreœlił. że "wszystkie zmiany kadrowe, z wyjštkiem tych dotyczšcych kręgu najbliższych współpracowników" premiera będš konsultowane z kierownictwem PiS, ponieważ "to nie jest autorski rzšd Morawieckiego", tylko rzšd PiS.

Prezydencki doradca dodał, że od listopada, gdy zaczęło mówić się o rekonstrukcji, towarzyszy mu infekcja. - Poprawiło mi się trochę, po uzyskaniu wotum zaufania przez rzšd - żartował. Dodał, że infekcja skończy się, gdy skończy się rekonstrukcja.

Szczegółów dalszych zmian w rzšdzie prof. Zybertowicz jednak nie ujawnił. - To nie w programach medialnych kształtuje się skład rzšdu - podkreœlił. 

Tymczasem poseł PO Robert Tyszkiewicz zwrócił uwagę, że jak dotšd w ramach rekonstrukcji w rzšdzie "nie zmienił się ani jeden minister". - Premiera nie wymieniono tylko zamieniono. (Morawiecki) jest od dwóch lat w rzšdzie, ponosi odpowiedzialnoœć za jego działania - mówił.

Z kolei Marek Sawicki z PSL ocenił, że rekonstrukcja potrwa nawet do "połowy kwietnia, kiedy dowiemy się, że premierem jest jednak Jarosław Kaczyński".

ródło: Radio Zet, Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL