Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Olszewski: Duda powinien przeprosić Macierewicza

Fotorzepa, Robert Gardziński
Smutna była ta wypowiedŸ Andrzeja Dudy o "ubeckich metodach". Niektórzy nie majš pojęcia, o czym mówiš. Prezydent powinien przeprosić Macierewicza - uważa były premier Jan Olszewski. Jest też zdania, że Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem.

Jan Olszewski jest zdania, że gdyby Jarosław Kaczyński objšł stanowisko premiera rzšdu, dla opinii publicznej byłby to sygnał rozpadu obozu Zjednoczonej Prawicy, więc i sukces opozycji. - Mam nadzieję, że Kaczyński nie będzie premierem, to byłby błšd - ocenia.

W rozmowie z "Super Ekspressem" były premier wypowiedział się tez na temat słów prezydenta Andrzeja Dudy, który stwierdził, że szef MON stosuje wobec gen. Kraszewskiego takie same ubeckie metody, jakie PO stosowała wobec Macierewicza.

- Smutna była ta wypowiedŸ Andrzeja Dudy o "ubeckich metodach". Niektórzy nie majš pojęcia, o czym mówiš - mówił Olszewski, według którego prezydent powinien przeprosić ministra, bo tylko to pozwoli na polepszenie relacji między obydwoma politykami.

Sam Antoni Macierewicz, mimo że  ma "wady i słaboœci" jest dla byłego premiera "człowiekiem od zadań niemożliwych" i dlatego powinien pozostać w rzšdzie.

- Jeœli Macierewicza dosięgnie dymisja, to będzie poczštek rozpadu obozu Zjednoczonej Prawicy - uważa Jan Olszewski.

ródło: se.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL