Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Tomasz Siemoniak: PiS nie szanuje Andrzeja Dudy

rp.pl
- Prawo i Sprawiedliwoœć nie szanuje prezydenta Andrzeja Dudy. Widać to wyraŸnie, zwłaszcza po wypowiedziach polityków partii rzšdzšcej, które lekceważš pana prezydenta - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Tomasz Siemoniak, poseł PO.

- Prawo i Sprawiedliwoœć nie szanuje prezydenta Andrzeja Dudy. Widać to po różnych wypowiedziach polityków partii rzšdzšcej. Prezydent życzyłby sobie, żeby wróciła normalna współpraca z ministrem obrony narodowej. Nie odbędš się nominacje generalskie w Œwięto Niepodległoœci. Według mnie na dziesięć decyzji Antoniego Macierewicza, dziewięć jest złych. Gdzie sš œmigłowce, gdzie sš drony, gdzie sš rzeczy, które zapowiedział? Uważam, że wcišgnšł wojsko w skandale i konflikty – mówił o relacjach MON z prezydentem i o działaniach Macierewicza Siemoniak.

 

- Pani premier Beata Szydło powinna sprawdzić wszystkie informacje na temat Antoniego Macierewicza, dziwimy się, że rzšdzšcy uciekajš od informacji zawartych w ksišżce Tomasza Pištka. Uważamy, że politycy PiS-u powinni odnieœć się do treœci z publikacji, a nie uciekać jak kot przed psem – powiedział.

Polityk wypowiedział się również o udziale polskich żołnierzy w zagranicznych misjach i wzmocnieniu wojsk w Afganistanie. - Antoni Macierewicz rozmawia o tej sprawie. Opinia publiczna powinna być precyzyjnie poinformowana o planie zwiększenia kontyngentu w Afganistanie. Jeżeli teraz tam wejdziemy, to ugrzęŸniemy co najmniej na dziesięć lat. Uważam, że nasza poprzednia operacja w tym państwie była najważniejszym doœwiadczeniem wojskowym ostatnich lat – dodał.

Siemoniak wypowiedział się także na temat Służby Kontrwywiadu Wojskowego i jej szefa Piotra Bšczka, który jego zdaniem publicznie skłamał. - Według mnie szef SKW powinien podać się do dymisji, albo przynajmniej przyznać się do błędu – oznajmił.

Zapytany w jakiej atmosferze będzie przebiegało tegoroczne Œwięto Niepodległoœci, powiedział że w specyficznej atmosferze. - Uważam, że Œwięto Niepodległoœci w 2017 r. odbędzie się w atmosferze braku dialogu z opozycjš oraz œwiadomoœci, że jest to rok do stulecia odzyskania przez Polskę wolnoœci - stwierdził. Dodał, że œrodowisko PO będzie obecne na obchodach w różnych miejscach Polski, a delegacja powinna pojawić się także na uroczystoœciach państwowych.

Były szef MON wyraził swojš opinie na temat postawienia pomników upamiętniajšcych ofiary katastrofy smoleńskiej. - Uważam, że pomniki upamiętniajšce ofiary katastrofy powinny powstać, ale trzeba zastanowić się nad odpowiednim miejscem. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby jakikolwiek pomnik został postawiony w atmosferze napięcia - ocenił

Na pytanie o sondaże dotyczšce poparcia dla kandydatów na prezydenta Warszawy, Siemoniak odparł, że sondaże nie sš jednoznaczne. - Jeżeli w opozycji pojawi się kandydat na prezydenta Warszawy, majšcy większe szanse na wygranš niż osoba z Platformy, nasza partia będzie mogła go poprzeć – podsumował.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL