Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Jan Śpiewak: Platforma chce wsadzić mnie do więzienia

rp.pl
- Warszawska Platforma chce wsadzić mnie do więzienia, mam pozwy do sšdu wystosowane przez polityków PO - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Jan Œpiewak, warszawski radny.

Jan Œpiewak wypowiedział się na temat afery reprywatyzacyjnej, działalnoœci PO oraz o przyszłych wyborach na prezydenta Warszawy. - Nie podjšłem jeszcze decyzji o starcie w wyborach na prezydenta Warszawy. Uważam, że PiS zmieni ordynację wyborczš - chcš mieć łatwiej. Myœlę, że zostanie zlikwidowana jedna tura wyborów, a to prawdopodobnie uderzy w PSL. Wydaje mi się, że partia rzšdzšca nie ma silniejszego kandydata od Patryka Jakiego. Myœlę, że wielu warszawiaków zagłosuję na rywali kandydatów z PO. Według mnie osoba z tej partii nie ma żadnych szans. Rafał Trzaskowski był posłem Krakowa, a teraz skacze z kwiatka na kwiatek i chce być prezydentem Warszawy. Powinien rozliczyć układ odpowiedzialny za reprywatyzacje – powiedział.

 

- Warszawska Platforma chcę wsadzić mnie do więzienia, mam wezwanie do sšdu, wystosowane przez polityków PO. Widzę tutaj wyraŸny brak standardów demokratycznych – oznajmił.

Œpiewak wypowiedział się na temat zmian, które jego zdaniem powinny zaistnieć w polityce miejskiej. - Uważam, że ustrój Warszawy wymaga gigantycznych korekt. Ustawy zaproponowane przez Patryka Jakiego sš lepsze od zmian Platformy, ponieważ nie pozwalajš handlarzom roszczeń na dokończenie swoich planów. Poseł Œwięcicki (z PO) jest współodpowiedzialny za aferę reprywatyzacyjnš. Przypomnijmy, że za kandydatury prezydenta Lecha Kaczyńskiego widać było ograniczony ruch reprywatyzacyjny w Warszawie – dodał.

Jacek Nizinkiewicz zapytał radnego Warszawy o ksišżkę, którš napisał . - Napisałem ksišżkę, która jest już w druku. "Ukradzione miasto" - będzie mojš historiš, historiš outsidera, który zaczšł interesować się ważnymi sprawami w Warszawie. Zastanawiam się w niej dlaczego osoby, które przybyły do stolicy z nie wiadomo skšd, zaczęły władać w najbardziej znanych miejscach Warszawy. Publikacja obejmuje czas, kiedy to Hanna Gronkiewicz-Waltz była prezydentem stolicy – dodał.

Zapytany o opcje uczczenia Œwięta Niepodległoœci, powiedział, że œwięto obchodzi spokojnie. - Marsz Niepodległoœci to dobra inicjatywa, ale ja 11 listopada spędzę spokojnie, prawdopodobnie w parku – skończył.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL