Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Radosław Sikorski: Polska dyplomacja jest w stanie rozkładu

Fotorzepa/ Radek Pasterski
Były szef MSZ Radosław Sikorski podsumował dwa lata rzšdów Prawa i Sprawiedliwoœci. - W polityce zagranicznej i obronnej takiej katastrofy od ćwierćwieku nie widzieliœmy - ocenił.

Radosław Sikorski uważa, że niski wynik Platformy Obywatelskiej w sondażach może wynikać z obawy większoœci Polaków przed wyrażaniem poglšdów politycznych.

Były szef MSZ mówił o dokonaniach Prawa i Sprawiedliwoœci. - W polityce zagranicznej i obronnej takiej katastrofy od ćwierćwieku nie widzieliœmy. Polska była jednym z liczšcych się krajów Unii Europejskiej, a dzisiaj jest pod pręgierzem Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Rady Europy - mówił w Polsat News.

- Nawet Ukraina - widzimy to w ostatnich dniach - nie liczy się z Polskimi bo Ukraina nie liczy się z naszym zdaniem - powiedział Sikorski. - Kiedyœ byliœmy wprowadzajšcym Ukrainę do struktur europejskich, a dzisiaj nie możemy załatwić ważnych dla nas spraw - dodał Sikorski.

Jarosław Kaczyński powiedział, że "polityka międzynarodowa stała się obecnie podmiotowa - w przeciwieństwie do polityki uprawianej przez PO". Zdaniem Sikorskiego prezes PiS kompromituje się takimi wypowiedziami. - Polska pozycja jest znacznie gorsza, a polska dyplomacja jest w stanie rozkładu. Czym się zajmujš polscy dyplomaci, gdy widza, że w Sejmie jest projekt ustawy, dzięki której wszyscy polscy dyplomaci zostanš wyrzuceni na bruk. Czym ci dyplomaci dzisiaj się zajmujš? Tylko i wyłšcznie myœleniem o tym, czy zostanš z powrotem przyjęci do służby czy nie - ocenił.

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL