Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Nowa partia Gowina. Padajš nazwiska

PAP/Tytus Żmijewski
Jarosław Gowin jutro ma ogłosić utworzenie nowej partii. Pojawiajš się pierwsze nazwiska osób, które majš dołšczyć do wicepremiera.

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział we wtorek, że "wkrótce rzeczywiœcie koalicja rzšdowa się poszerzy". "Mam na myœli nie tylko poszerzenie się o kolejnych posłów, ale o kolejne ważne œrodowiska. Polska Razem zamierza wraz ze œrodowiskami wolnorynkowej prawicy powołać nowe ugrupowanie, ale to nowe ugrupowanie będzie częœciš obozu Zjednoczonej Prawicy" - zapowiedział Gowin.

Z informacji Agencji Informacyjnej Polska Press wynika, że Gowin jutro ogłosi utworzenie nowej partii. 

Do Gowina dołšczyć ma dotychczasowy wiceprezes partii Wolnoœć Robert Anacki, działacze Stowarzyszenia "Republikanie" oraz kilku samorzšdowców Platformy Obywatelskiej - informuje "Polska The Times".

Niepotwierdzone, ale bardzo prawdopodobne sš doniesienia o przyłšczeniu się również Magdaleny Błeńskiej i Zbigniewa Gryglasa. O możliwoœci dołšczenia do partii Jarosława Gowina przez Zbigniewa Gryglasa mówił lider Nowoczesnej Ryszard Petru.  "Zdziwiony bym był, gdyby dołšczył do PiS-u, bo przecież Gowin to jest PiS" - stwierdził Petru.

Nowa formacja Jarosława Gowina ma być efektem fuzji pomiędzy jego dotychczasowš partiš - Polskš Razem a Stowarzyszeniem "Republikanie". Partię uzupełni kilkunastu działaczy partii Wolnoœć.

Więcej: "Polska The Times"

ródło: Polska The Times

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL