Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Roman Giertych: PiS nienawidzi lekarzy

Fotorzepa, Robert Gardziński
Rzšdzš nami dzisiaj ludzie, którzy zasadniczo w normalnym, rynkowym życiu nie mieliby żadnych szans - pisze na swoim profilu na Facebooku były wicepremier Roman Giertych.

Nawišzujšc do protestu głodowego lekarzy-rezydentów, którzy uważajš, że rzšd nie przedstawia im satysfakcjonujšcej perspektywy zwiększenia wydatków na służbę zdrowia do poziomu 6 proc. PKB, Giertych pyta: "Dlaczego PiS nienawidzi lekarzy?". I odpowiada: "Bo coœ umiejš i sš niezależni".

Zdaniem byłego lidera LPR dla obecnie rzšdzšcych Polskš "każdy kto w normalnym życiu wykonuje pracę, która nie jest państwowa jest dla nich podejrzany". "Nienawidzš adwokatów, lekarzy, przedsiębiorców, gdyż przedstawiciele tych zawodów sš niezależni od Państwa, czyli od nich. Więc najlepiej, gdyby wyjechali jak powiedziała poseł PiS do lekarzy-rezydentów" - dodaje Giertych nawišzujšc do wypowiedzianych z sejmowych ław słów posłanki PiS.

Następnie Giertych stwierdza, że PiS "nie jest partiš prawicowš" lecz "czysto socjalistycznš" mieszajšcš "pewne idee katolickie i nacjonalistyczne".

"PiS jest partiš narodowo-socjalistycznš, której głównš siłš jest odwołanie się do kompleksów ludzi, którym się w życiu mniej udało wobec tych, którym się udało" - przekonuje Giertych. 

"Cała propaganda PiS przeciwko sędziom, lekarzom, adwokatom, przedsiębiorcom etc. jest sposobem na zbudowanie klasowego poparcia. Sposób ten był charakterystyczny dla bolszewików" - ocenia były wicepremier. Dodaje, że "na tym opierał się cały komunizm". 

Giertych stwierdza też, że wymiana elit prowadzona przez PiS nie może objšć lekarzy, bo "nie da się z Bartka Misiewicza po 'studiach' w Toruniu zrobić lekarza". "Ten zawód jest zamknięty dla tych, którzy nie skończyli medycyny. Więc sama obecnoœć lekarzy w Polsce przypomina misiewiczom, że ich awans nie wynika z pracy i nauki tylko z koneksji partyjnych. I to wystarczajšcy powód, aby ich nienawidzić i życzyć im emigracji" - podsumowuje.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL