Nowoczesna oskarża spółki skarbu państwa

aktualizacja: 13.09.2017, 13:46
Adam Szłapka
Adam Szłapka
Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Nowoczesna składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków zarządów SSP, którzy są jednocześnie w Radzie Polskiej Fundacji Narodowej. To kolejna reakcja opozycji na kampanię informacyjną PFN dotyczącą reformy sądownictwa, o której jako pierwsza w ubiegłym tygodniu napisała „Rzeczpospolita”.

REDAKCJA POLECA
07.09.2017
Kampania informacyjna czy afera billboardowa?
07.09.2017
Tomasz Krzyżak: Promocja planów rządu zastąpiła promocję Polski
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Zawiadomienie przedstawił na konferencji prasowej w Sejmie sekretarz generalny Nowoczesnej, Adam Szłapka - Mamy podejrzenie, że członkowie zarządów spółek skarbu państwa, którzy pracują jednocześnie w organach Polskiej Fundacji Narodowej działają na szkodę tych spółek- powiedział. Nowoczesna wskazuje, że członkowie zarządów m.in. Grupy Lotos, KGHM, PKN Orlen mogli popełnić przestępstwo polegające na umyślnym przekazaniu ok. 100 mln złotych na cele statutowe Fundacji, z jednoczesnym zamiarem przekazania tej kwoty na cele pozastatutowe nakierowane na obejście zasad finansowania partii politycznych. - Już nawet politycy PiS mówią, że sposób organizacji i finansowania rządowej kampanii billboardowej to jest wielka afera i skandal – podkreślił w środę Szłapka.

Nowoczesna złożyła wcześniej m.in. wniosek do NIK o kontrolę w Polskiej Fundacji Narodowej.  

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE