Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Ultimatum PiS dla Dudy: Albo dymisja Łapińskiego, albo referendum

PAP/Darek Delmanowicz
Oczekujemy od pana prezydenta szybkiej decyzji w sprawie jego rzecznika. A ta może być tylko jedna - natychmiastowa dymisja - mówi polityk Prawa i Sprawiedliwoœci portalowi Onet.pl. Kartš przetargowš jest referendum konstytucyjne.

Prawo i Sprawiedliwoœć złoœciš zareagowało na wypowiedŸ rzecznika prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztofa Łapińskiego. Stwierdził on, że jeœli prezydent miałby oczekiwania w kwestii zmian personalnych w rzšdzie, na pewno przedstawiłby je Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Za te słowa zbeształ Łapińskiego marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który zarzucił rzecznikowi brak dobrego wychowania i na miejscu prezydenta szybko by go zwolnił, a Beata Szydło stwierdziła, że nie ma nic dziwnego w tym, że omawia sprawy personalne z szefem partii, która tworzy jej rzšd.

Oprócz połajanek PiS ma jednak konkretne oczekiwania co do reakcji prezydenta na zachowanie jego rzecznika. Jeœli Duda nie odwoła Łapińskiego, oznacza to, że dał mu "zielone œwiatło" na tego typu wypowiedzi. A to oznaczałoby, że referendum konstytucyjne może odsunšć się w dalekš przyszłoœć.

- To może znaczšco utrudnić dalsze rozmowy o prezydenckim referendum dotyczšcym zmiany konstytucji czy ustaw o reformie KRS i SN - mówi Onetowi.pl informator z PiS.

Więcej - Onet.pl

ródło: onet.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL