Komorowski do Dudy: Niech pan wyrzuci Macierewicza

aktualizacja: 10.08.2017, 22:40
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Z usunięcia ze stanowiska szefa MON Antoniego Macierewicza ucieszyłoby się 70 procent Polaków i 50 procent wyborców PiS - uważa były prezydent Bronisław Komorowski.

- Prezydent nie interweniował, kiedy minister Macierewicz wypychał poza armię 36 najbardziej doświadczonych generałów, dziesiątkował polską generalicję - mówił Bronisław Komorowski, gość "Wydarzeń" PolsatNews.

Były prezydent uważa, że być może Andrzej Duda ma rację, odmawiając wręczenia nominacji generalskich 15 sierpnia, ale jest "za późno".

- Rozumiem, że dzisiaj może blokować decyzje ministra Macierewicza, który pewnie chce uczynić generałami ludzi po jakichś kursach wieczorowych, jakichś awansujących o trzy stopnie na raz, ale to już za późno- stwierdził Komorowski.

Były prezydent oczekuje, że Andrzej Duda usunie ze stanowiska Antoniego Macierewicza, bo, jego zdaniem, ucieszyłoby się z tego 70 procent Polaków i 50 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

- Niech pan wyrzuci ministra Macierewicza, a nie handryczy się o jednego generała - mówił Komorowski. Uważa, że jesli prezydent, który ma uprawnienia konstytucyjne, będzie postępował konsekwentnie, minister obrony nie ma "żadnych szans".

Więcej PolsatNews.

Komentarz dnia
Żródło: PolsatNews

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE