Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Kolejny dzień sporu o Puszczę

PAP
We wtorek polityczny spór wokół Puszczy Białowieskiej podgrzało oœwiadczenie ministra Jana Szyszki, które zostało wysłane do wszystkich parlamentarzystów. Szyszko pisze w nim m.in. o tym, że „dezinformacja” dotyczšca tego, że Polacy chcš wycinać Puszczę dla zysku „zaczęły pojawiać się w poczytnej prasie œwiatowej, szczególnie tej o lewicowo - liberalnym zabarwieniu”.

Oœwiadczenie ostro komentuje opozycja. Posłanka Ewa Lieder z Nowoczesnej napisała na Facebooku: „Ten list pokazuje, że minister Szyszko konflikt wokół wycinki Puszczy traktuje wyłšcznie jako pokaz siły - własnej i obsadzonych swoimi ludŸmi Lasów Państwowych. I jest gotów zniszczyć œwiatowej rangi dziedzictwo tylko po to, by udowodnić swojš pozycję”. Katarzyna Lubnauer na konferencji w Sejmie apelowała do ministra o to, by zmienił swoje podejœcie. - Minister Szyszko psuje nam opinię, próbuje wszystkim powiedzieć, że Puszcza nie jest warta, by jš odwiedzić. Panie ministrze! Mniej ideologii, więcej racjonalizmu, więcej działania dla dobra Polski” – mówiła.

 

Puszcza Białowieska była też tematem pierwszego wyjazdowego posiedzenia Gabinetu Cieni Platformy, który odbył się w Białowieży. PO zapowiada specustawę, a także poruszenie problemu na forum unijnym . - Będziemy chcieli zwrócić uwagę politykom europejskim na problem Puszczy Białowieskiej – mówił  Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej. Wczeœniej politycy PO odwiedzili też teren wycinki. W ubiegłym tygodniu w Białowieży byli politycy Nowoczesnej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL