Kolejny dzień sporu o Puszczę

aktualizacja: 11.07.2017, 16:27
Foto: PAP

We wtorek polityczny spór wokół Puszczy Białowieskiej podgrzało oświadczenie ministra Jana Szyszki, które zostało wysłane do wszystkich parlamentarzystów. Szyszko pisze w nim m.in. o tym, że „dezinformacja” dotycząca tego, że Polacy chcą wycinać Puszczę dla zysku „zaczęły pojawiać się w poczytnej prasie światowej, szczególnie tej o lewicowo - liberalnym zabarwieniu”.

REDAKCJA POLECA

Oświadczenie ostro komentuje opozycja. Posłanka Ewa Lieder z Nowoczesnej napisała na Facebooku: „Ten list pokazuje, że minister Szyszko konflikt wokół wycinki Puszczy traktuje wyłącznie jako pokaz siły - własnej i obsadzonych swoimi ludźmi Lasów Państwowych. I jest gotów zniszczyć światowej rangi dziedzictwo tylko po to, by udowodnić swoją pozycję”. Katarzyna Lubnauer na konferencji w Sejmie apelowała do ministra o to, by zmienił swoje podejście. - Minister Szyszko psuje nam opinię, próbuje wszystkim powiedzieć, że Puszcza nie jest warta, by ją odwiedzić. Panie ministrze! Mniej ideologii, więcej racjonalizmu, więcej działania dla dobra Polski” – mówiła.

 

Puszcza Białowieska była też tematem pierwszego wyjazdowego posiedzenia Gabinetu Cieni Platformy, który odbył się w Białowieży. PO zapowiada specustawę, a także poruszenie problemu na forum unijnym . - Będziemy chcieli zwrócić uwagę politykom europejskim na problem Puszczy Białowieskiej – mówił  Grzegorz Schetyna na konferencji prasowej. Wcześniej politycy PO odwiedzili też teren wycinki. W ubiegłym tygodniu w Białowieży byli politycy Nowoczesnej.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE