Polityka

PO: TVP nie chciała się zgodzić na udział posła Michała Szczerby w programie

Dominik Pisarek, Rzeczpospolita
"TVP odmawia wstępu przedstawicielowi PO Michałowi Szczerbie do programu Woronicza 17. Czekamy na wyjaśnienia wydawcy" - poinformował na Twitterze rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.

Również Michał Szczerba napisał na Twitterze, że program odbył się z udziałem przedstawicieli "wszystkich ugrupowań" poza Platformą Obywatelską.

 

Tymczasem redaktor naczelna wPolityce.pl Marzena Nykiel oskarża Szczerbę o to, że ten chciał dokonać prowokacji w programie na żywo. "Skandal w programie na żywo mieli podjąć pikieciarze zwołani wcześniej na protest przed siedzibą TVP, a następnie uczestnicy manifestacji przed Sejmem" - pisze.

Nykiel twierdzi, że do programu został zaproszony Marcin Kierwiński, ale ostatecznie odwołał swoją obecność i poinformował, że zastąpić może go Michał Szczerba. "Redakcja nie poddała się temu naciskowi, twierdząc że partia polityczna nie będzie narzucać dziennikarzom gości" - czytamy na portalu wPolityce.pl.

Michał Szczerba był posłem, którego przerwane przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wystąpienie na sejmowej mównicy w połowie grudnia 2016 roku doprowadziło do okupowania sali obrad przez PO i Nowoczesną. Okupacja trwała do połowy stycznia. 

"Wygląda na to, że trefniś Szczerba – doświadczony już prowokator politycznej rewolucji – otwiera nowy front. Będzie kolejna próba puczu?" - pyta Nykiel.

Z kolei prowadzący program Michał Rachoń podkreślił, że nie zaprosił do programu posła Michała Szczerby.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL