Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Paweł Kukiz będzie namawiał prezydenta Andrzeja Dudę do zawetowania ustawy o KRS

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"PiS 'sprytnie' wrzuca kontrowersyjne ustawy, w odpowiednim czasie: przy TK tuż przed Œwiętami a dzisiejszš o sšdach-w okresie wakacji" - pisze na Facebooku Paweł Kukiz.

Kukiz podkreœla, że reforma sšdownictwa w postaci zaproponowanej przez PiS jest "nie do zaakceptowania", ponieważ po wejœciu w życie zmian "jedna partia będzie wskazywać swoich sędziów".

Polityk przypomina propozycję Kukiz'15, by KRS była wybierana w wyborach powszechnych przez wszystkich Polaków, albo większoœciš kwalifikowanš w parlamencie (co wymagałoby współpracy rzšdu z opozycjš).

Jednoczeœnie jednak - jak pisze polityk - trudno jest mu "zaakceptować formę buntu częœci Polaków", precyzujšc następnie, że chodzi mu m.in. o zapowiedzianš przez PO blokadę Sejmu.

Zarzuca przy tym Platformie, że ta nie przyjęła ustawy o referendum, która czyniłaby jego wynik wišżšcym dla władz.

"Ale oni żyli w przekonaniu, że rzšdzić będš wiecznie a w zwišzku z tym nie chcieli sami siebie ograniczać nowš ustawš referendalnš" - ocenia.

"Będę rozmawiał z Prezydentem i starał się przekonać go aby zawetował ustawę o sšdach i zaproponował, by sędziów KRS wybierała większoœć kwalifikowana posłów, by wprowadzić instytucję sędziów pokoju oraz ław przysięgłych" - podsumował Kukiz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL