Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Niemcy: Muzułmanie zasiadajšcy w Bundestagu poparli "małżeństwo dla wszystkich"

AFP
Wszystkich szeœciu muzułmanów zasiadajšcych w niemieckim Bundestagu zagłosowało za budzšcš kontrowersję ustawš "małżeństwo dla wszystkich", która umożliwi homoseksualistom zawieranie małżeństw w Niemczech.

Ustawa przeszła większoœciš 393 głosów przeciwko 226. Wœród głosujšcych "za" byli czterej muzułmanie będšcy członkami klubu Zielonych (Cem Özdemir, Ekin Deligöz, Özcan Mutlu i Omid Nouripour), Aydan Özoguz z SPD oraz Cemile Giousouf z CDU/CSU.

Działacz FYEG (Federacja Młodych Europejskich Zielonych) Filipe Henriques zauważył na Twitterze, że Giousouf - muzułmanka zasiadajšca w ławach partii rzšdzšcej - głosowała za prawem do małżeństw dla homoseksualistów wbrew większoœci w swojej partii.

"Merkel uważa, że małżeństwo to œwięty zwišzek pomiędzy mężczyznš a kobietš. Większoœć Niemców i wszyscy muzułmańscy parlamentarzyœci wierzš w równoœć. Kto potrzebuje integracji?" - drwił Henriques.

Przyznanie homoseksualistom prawa do małżeństwa popiera dwie trzecie obywateli Niemiec, jedna czwarta jest temu przeciwna. Adopcję dzieci przez homoseksualistów popiera ponad połowa Niemców.

Przeciwnicy przyjętej ustawy rozważajš możliwoœć skierowania skargi do Trybunału Konstytucyjnego. Wœród ekspertów zdania na temat, czy wprowadzona zmiana nie wymaga zmiany konstytucji, sš podzielone.

ródło: The Independent

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL