Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Kazimierz Michał Ujazdowski: Trójmorze nie jest lekiem na całe zło

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Polityka zagraniczna polskiego rzšdu na forum Unii Europejskiej została podporzšdkowana polityce wewnętrznej - mówił w TVN24 europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Były polityk PiS ocenił, że przykładem takiego zachowania jest "zarzšdzanie strachem" ws. uchodŸców. - Tworzy się wrażenie, że u drzwi Rzeczypospolitej jest jakaœ duża fala imigracji muzułmańskiej - mówił.

Tymczasem, zdaniem Ujazdowskiego, Polska mogłaby kształtować politykę europejskš - do tego jednak musiałaby "być w œrodku".

 

Polityk zaznaczył, że "nie chodzi o to, by zgadzać się na wszystko, co powiedzš silni gracze europejscy", ale żeby "mieć ambicje współkształtowania". - Tej ambicji nie ma - podsumował.

Pytany o koncepcję Trójmorza (umacniania więzów w regionie między Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym), Ujazdowski stwierdził, że "Polska powinna animować współpracę regionalnš", ale nie może traktować Trójmorza "jako leku na całe zło".

- To będzie o tyle działać, o ile Polska będzie miała lepsze niż przeciętne stosunki z głównymi graczami europejskimi - stwierdził Ujazdowski.

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL