Czesi nie wycofują się z udziału w Inicjatywie Trójmorza

aktualizacja: 19.06.2017, 14:46
Premier Czech Bohumil Sobotka
Premier Czech Bohumil Sobotka
Foto: AFP

- Jak najbardziej nadal bierzemy udział w pracach tego forum, w Inicjatywie Trójmorza – powiedział „Rzeczpospolitej” zastępca ambasadora Republiki Czeskiej w Warszawie, Michał Rysavy.

REDAKCJA POLECA

Wiadomość o tym, że Czechy miałyby wycofać się z tego gremium podała w poniedziałek „Gazeta Wyborcza”.

Rysavy powiedział także, że Czechy będą reprezentowane na szczycie Inicjatywy 6 lipca w Warszawie. Wtedy też do stolicy Polski na kilka godzin ma przylecieć Donald Trump.

- Nie wiemy jeszcze, czy na czele naszej delegacji stanie prezydent, premier czy ktoś inny. To się okaże w najbliższym czasie. Ale na pewno nasz kraj będzie reprezentowany na tym spotkaniu – powiedział zastępca ambasadora.

W Inicjatywie Trójmorza bierze udział Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, trzy państwa bałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia, a także Słowenia, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia oraz Austria. Kraje te chcą w szczególności pogłębić współpracę gospodarcze i zmniejszyć różnice w poziomie rozwoju.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE