Maria Pereira, żona dziennikarza TVP rzecznikiem Trybunału Konstytucyjnego? Jest komentarz

aktualizacja: 08.06.2017, 13:22
Foto: YouTube/Maria Pereira

Według nieoficjalnych informacji Maria Pereira ma zostać nowym rzecznikiem Trybunału Konstytucyjnego. Obecny rzecznik TK komentuje doniesienia prasowe.

REDAKCJA POLECA
08.06.2017
Prezes TK: Trybunał nie poszukuje nowego rzecznika prasowego
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Pierwsze informacje o zmianach w w dziale prasowym Trybunału Konstytucyjnego podał serwis "Monitor Konstytucyjny". Maria Pereira ma zastąpić na stanowisku Marcina Komana. Obecny rzecznik Trybunału Konstytucyjnego ma zostać przeniesiony na stanowisko dyrektora Zespołu Prezydialnego.

Rzecznik Prasowy Biura Trybunału Konstytucyjnego przesłał "Rzeczpospolitej" komentarz w tej sprawie. "Uprzejmie informuję, że nadal sprawuję funkcję Rzecznika Prasowego Biura Trybunału Konstytucyjnego. Wszelkie spekulacje w tej sprawie są nieuprawnione" - napisał Marcin Koman. 

Maria Pereira ma 27 lat. Jest absolwentką studiów licencjackich z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Politechnice Koszalińskiej. Od marca 2016 roku odpowiada za obsługę kanałów społecznościowych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przed podjęciem pracy w kancelarii Beaty Szydło była m.in. koordynatorem projektów w magazynie „Nowe Media”, moderatorem w serwisie Niezalezna.pl i fotografem w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Prywatnie jest żoną wiceszefa publicystyki w TVP Info Samuela Pereiry.

Marcin Koman jest rzecznikiem Biura Trybunału Konstytucyjnego od wiosny 2016 roku. Jego poprzedniczką była Katarzyna Sokolewicz-Hirszel.

Informację "Monitora Konstytucyjnego" nieoficjalnie potwierdziły portale Gazeta.pl i Fakt24.

 

 

Komentarz dnia
Żródło: Monitor Konstytucyjny/rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE