Krzysztof Łapiński: prezydent nie robi referendum "pod siebie"

aktualizacja: 18.05.2017, 20:22
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Zaproponowane przez Andrzeja Dudę referendum konstytucyjne ma uruchomić obywatelską dyskusję - powiedział rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Łapiński.

REDAKCJA POLECA

Łapiński zapewnił, że prezydent chciałby, aby wszyscy obywatele mieli możliwość wypowiedzenia się ma temat zmian ustrojowych, jakie powinny być przeprowadzone w Polsce.

Prezydent, jak mówił Łapiński, zamierza konsultować pomysł z różnymi środowiskami, a za organizację spotkań i moderowanie dyskusji ma być odpowiedzialny pełnomocnik prezydenta do spraw referendum.

Łapiński zapewnił jednocześnie, że propozycja Andrzeja Dudy nie ma na celu wzmocnienia władzy prezydenta w Polsce, bo jeśli nawet obywatele wypowiedzą się za systemem prezydenckim, to później musi to być uwzględnione w projekcie konstytucji.

Prezydent nie robi tego pod siebie - zapewnił Łapiński.

Według pomysłu prezydenta, referendum konstytucyjne miałoby się odbyć łącznie z wyborami samorządowymi 11 listopada 2018 roku.

Więcej - TVN24.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE